Kısa sürede para bulmak isteyen pek çok kişinin ilk tercihi bankadan kredi çekmektir. Ancak kredi notu düşük olan ya da aylık gelir belgesi bulunmayan kişilerin ihtiyaç kredisi kullanmaları mümkün değildir. Bu durumda olan ya da bankadan kredi kullanmak istemeyen pek çok kişi ise “kredi çekmeden nasıl para bulabilirim?” sorusunu yöneltmektedir.

Kredi kullanmadan para bulmak isteyen kişilerin ilk tercihleri kredi kartından taksitli nakit avans çekmektir. Ancak bu tip işlemlerde vade seçeneği son derece kısa olduğu için aylık ödeme taksitleri de yüksek olmaktadır. Yine ihtiyaç kredisi kullanmadan para bulmak için kredi kartından para çekmek, kredi kartı ile taksitli altın alıp satmak gibi farklı pek çok yöntem bulunur.

Hem kredi kullanamayan hem de kredi kartı bulunmayan kişiler için ise para bulma yöntemi olarak senetle para veren firmalar aracılığı ile kredi kullanmaktır. Ancak bu tip durumlarda resmi kuruluşlar ile irtibata geçilmediği için tefecilerin eline düşmek gibi pek çok riskte bulunur. Paraya ihtiyacı olan ve bu durumda olan kişiler için en sağlıklı çıkış yolu her zaman ek iş bularak ek gelir kazanmaya çalışmak olmalıdır.