Günümüzde artık yeni bir araba satın almak ya da kiradan kurtulmak istiyorum diyen kişilerin ilk tercihleri kredi kullanmak olmaktadır. Ancak özellikle de konut kredisi paketlerinde son derece yüksek faiz yükü ana paraya bindirilmekte olup bu nedenle pek çok kişi kredi çekmeden nasıl ev alırım ya da kredi çekmeden nasıl araba alırım arayışına girmektedir.

Kredi çekmeden ev almak isteyen kişilerin kullanabilecekleri farklı yöntemler bulunmakta olup bunlardan ilki ve en mantıklısı kendi finans sistemleri olan büyük toplu konut firmaları tarafından satışa sunulan konut projeleri üzerinden ev satın almaktır. Bu firmalar ilk yıl ödemesiz ve peşinatsız konut satışları yapmakta olup son derece avantajlı geri ödeme seçenekleri de bulunmaktadır. Bunun yanı sıra aynı zamanda eminevim sistemi gibi kredi kullanmanıza gerek kalmadan konut sahibi olmanızı sağlayan sistemlerde bulunmaktadır.

Kredi kullanmadan araba satın almak isteyen kişilerin ise tek çareleri otomobil markaları tarafından sunulan peşinatsız araba kampanyaları ile araç sahibi olmaktır. Ancak peşinatsız araba almak isteyen kişilere sunulan taksitlerde ödeme tutarları yüksek tutulmakta olup bu nedenle mümkün olduğunca aylık gelir ortalaması düşük olan kişilerin bu kampanyalardan sonrasında ödeme zorluğu yaşamamaları adına uzak durmaları gerekir.