Kredi kullanmak isteyen kişilerde bankaların aradıkları ilk ve en önemli kriter kişinin sahip olduğu kredi notu ortalamasıdır. Ne yazık ki “kredi notum düşük” diyen kişilerin artık kredi kullanmaları hem çok zordur hem de kullanabilecekleri kredi tutarları düşürülmektedir.

Düşük kredi notu ortalaması gibi farklı sebeplerle bazen bankalardan kredi onayı alınması zorlaşır. Peki, kredi çekemeyenlere kredi veren bankalar var mı? Banka tarafından yaptığınız kredi başvurunuz reddedildiyse bu durumda ilk yapmanız gereken kredi red nedenleri arasından hangisi nedeni ile başvurunuzun reddedildiğini öğrenmektir. Kredi notu düşük olduğu için kredi başvurunuz reddedildiyse bu durumda kredi notu yükseltme taktikleri uygulanarak kredi notunun yükseltilmesine çalışılmalıdır.

Yine kolay kredi veren bankalar arasından seçimde bulunulması da kredi onayı alınmasını kolaylaştırır. Diğer bankalara oranla çok daha yüksek kredi faiz oranları sunan bu bankalar bu nedenle daha kolay kredi onayı verebilir. Düşük kredi notu ortalamasına sahip olan kişilerin bu nedenle en kolay kredi veren bankalar arasında yer alan İNG Bank, Odeabank ve Finansbank gibi bankalar üzerinden kredi başvuru formu doldurmaları önerilmektedir.