Kredi Çekebilir Miyim Sorgula

Borsa Ne İşe Yarar?

Günümüzde kredi kullanan kişi sayısı her geçen gün artmaya devam ederken aynı zamanda buna paralel olarak kullanılan toplam kredi tutarı da yükselmektedir. Bankaların birbirleri ile girdikleri kredi kullandırma yarışı tüm hızı ile devam ederken kredi kullanıp kullanamayacağını öğrenmek isteyen kişilerin kullanabilecekleri farklı yöntemler bulunmaktadır.

Bana Kredi Çıkar Mı Sorgulama 

Kredi kullanıp kullanamayacağını öğrenmek için kullanabileceğiniz en sağlam ve güvenilir yöntem bankalardan SMS kredi başvurusunda bulunmak ya da online kredi başvuru formu doldurmaktır. Bu kredi paketlerinde banka kredi başvuru değerlendirmesini yapıp sadece birkaç dakika içinde kredi başvuru sonucu bilgilerinizi tarafınıza iletmektedir. Bu sayede bankadan kredi onayı alıp alamayacağınızı belirlemiş olursunuz.

Ne Kadar Kredi Çekebilirim?

Bankadan ne kadarlık kredi kullanabileceğinizi belirleyen iki önemli faktör bulunur. Bunlardan ilki kişinin sahip olduğu aylık gelir tutarıdır. Aylık belgelenebilir gelir tutarının yarısını aşmayacak şekilde yapacağınız kredi başvurularından onay almanız mümkündür. Yani kişinin aylık belgelenebilir geliri 2 bin lira ise bu kişi aylık bin liraya kadar olan kredi başvurularından onay alacaktır.

Kredi başvurusunda bulunmadan önce bu nedenle maaşa göre kredi hesaplaması yapılması ve bu orana dikkat edilmesi çok önemlidir. Aksi durumlarda kişinin yüksek kredi notuna rağmen kredi reddi kararı ile karşı karşıya kalması kaçınılmazdır. Bir diğer önemli belirleyen de kişinin kredi notu ortalaması skorudur. Düşük kredi notu puanı olan kişilerin kredi başvuruları daha riskli bulunup bu kişilere yüksek tutarlı kredi kullanımına izin verilmemektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :   Acil Nakit Para Lazım

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız.
Lütfen adınızınızı giriniz.