Kredi borcu sorgulama kişinin sahip olduğu kredi borç tutarını öğrenmek adına yapabileceği işlemler arasında yer alır. Borç sorgulama işlemlerini bankaların internet şubeleri üzerinden yapabileceğiniz gibi aynı zamanda internet vergi dairesi üzerinden de adınıza kayıtlı bulunan tüm borç bilgilerine ulaşmanız mümkündür.

Bunun için tek yapmanız gereken kimlik numaranız üzerinden sorgulamada bulunmaktır. e-devlet kapısı da kredi borcu sorgulaması konusunda çok yardımcı olmaktadır. Özellikle de KYK kredi sorgulama işlemlerinin e devlet üzerinden yapılması çok kolaydır. Bunun için e devlet şifresi ile giriş yapabileceğiniz gibi aynı zamanda son aylarda bankaların internet şubesi üzerinden de e devlet kapısına giriş yapılmasına olanak sağlanmaktadır.

Bankalara ait olan kredi borçlarınızı öğrenmek için ise yapmanız gereken ilgili borcun ait olduğu banka şubelerini ziyaret etmek ya da o bankanın müşteri hizmetleri telefon numaraları üzerinden sorgulama yapmaktır. Kimlik belgeniz veya da kimlik numaranız üzerinden bu kanalları kullanarak borç sorgulaması yapabilirsiniz. Bunların haricinde internet şubesi kullanıcıları da hem kredi borç sorgulaması yapabilmekte hem de kredi başvuru formu doldurma gibi hizmetlerden yararlanma hakkına sahiptir.