Kredi Borcunu Ödeyemeyenler İçin Yeni Bir Fırsat

Kredi Borcunu Ödeyemeyenler İçin Yeni Bir Fırsat

Özellikle son dönemlerde bankadan kredi çeken ve borcunu ödeyemeyen insanların yasal takip e düştüğü biliniyor. Yıllardan beri bu şekilde sınıflandırılmış ve tahsil edilemeyen önemli miktarda kredinin, daha kolay ödenmesi için çalışmalar sürüyor. Varlık yönetim şirketi bu konuda insanlara yeni kolaylıklar sağlamaktadır.

Varlık yönetim şirketine devredilen 28.7 milyar lira, tahsil edilememiş bir rakamı göstermektedir. Yasal takibe girmiş olan bu süreçte borcunu ödeme azmini taşıyan insanlar için kolaylıklar dikkat çekiyor. Devirle birlikte artık muhatabınız olan bankalar değil, varlık yönetim şirketidir. Kolaylıkları ile ve ödeme fırsatları ile beraber, bu sistemin borcundan kurtulmak isteyen insanlara iyi bir fırsat ortaya koyduğu bilinmektedir.

16.4 Milyar Bireysel Borç

28.7 milyar liranın 16.4 milyar lirası, bireysel borçlar olarak karşımıza çıkmaktadır. Tüketici kredisi ve bireysel ihtiyaç kredisi olarak çekilmiş ve ödenmemiş krediler, artık varlık yönetim şirketine aktarılmış bir borç olarak karşımıza çıkmaktadır. Borcunu ödemek isteyenlere kolaylık sağlaması ile bilinen bu sistemin, bireysel kredilerde de önemli kolaylıklar sağladığını söyleyebiliriz. Kredi çekip yasal takibe takılan ve bu durumdan kurtulmak isteyen insanlar için hafifletici ve kolaylaştırıcı imkânlarla birlikte borcunu ödeme şansı tanınıyor.

12.3 Milyar Kobi Kredileri Oluşturuyor

Bireysel kredilerden sonra yine hatırı sayılır bir rakamın, Kobi kredileri olarak karşımıza çıktığını söyleyebiliriz. Kobi kredisi olarak kullanılan 12.3 milyar liralık rakam ödenmediği gibi, sürecin artık varlık yönetim şirketi tarafından takip edildiğini söylemek lazım. Borcunu ödemek isteyen KOBİ’lere de önemli derecede kolaylık sağlanıyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ