Bankalardan kredi kullanan kişilerin en sık yaptıkları hataların başında ne yazık ki aylık ödemesini kesin olarak hesaplamadan kredi başvurusunda bulunmalarıdır. Bunun sonucunda da bir süre sonra kişi ödeyemeyeceği bir borcun altına girdiği için kredi geri ödemesi için sıkıntıya ve zorlanmaya başlamaktadır.

Kredi borcunu ödeme konusunda sıkıntı yaşayan kişilerin ilk tercih ettikleri yöntem kredi borcunu kapatmak için kredi çekmek olmaktadır. Borcu borçla kapatmak çok akla yatan bir çözüm olmasa da başka çaresi kalmayan kişiler yeni bir faiz yükü üstlenerek ne yazık ki bu yöntemi tercih etmektedir. Ancak kredi başvuru reddi yaşamamak için kişilerin mutlaka kredi notu ortalamalarının bu ödeme düzeninde yaşanan sıkıntılar nedeni ile çok düşmemiş olması gerekir. Yine kredi borcu için kredi çekmek isteyen kişilerin aylık gelirlerinin bu kredi tutarının aylık ödemelerini karşılaması gerekir. Aksi durumda kredi onayı alınması çok zordur.

Kredi borcumu ödeyemiyorum diyen kişilere yönelik olarak sunulan seçeneklerden biride kredi transferi olarak bilinen işlemdir. Bu yöntem genelde kredi borcunu ödemediği için düşük kredi notu ortalaması olan kişilerin tercih ettiği bir yöntemdir. Ancak diğer kredilerden farklı olarak kişinin eline ödeme yapılmaz ve direkt olarak borçlu olduğunuz bankaya ödeme yapılarak kredi borcu ve kredi kartı borcu için olan rakamlar alacaklı bankada bulunan hesaplarınıza ve kredi kartı numaranıza yatırılarak kapatılır. 36 ay vadeli olarak kullandırılmaktadır.