Özellikle de birden fazla kredi kullanan ya da kredi ödeme planı tablosunu kaybeden kişiler için borçlarını takip etmek çok daha zor bir hal almaktadır. Bankalara olan toplam kredi borcu ve kredi kartı borcunu öğrenmek isteyen kişilerin kullanabilecekleri en kolay yöntem Findeks risk raporu talep etmektir.

Findeks Risk Raporu Nedir?

Kredi Kayıt Bürosu tarafından kurulan Findeks sistemi ülkemizde hizmet veren tüm bankaların veri tabanlarını kullanan ve bu veri tabanları üzerinden sorgulama yapılan kişinin kimlik numarası ile finans bilgilerini edinen özel bir sistemdir. Sisteme kimlik numaranız girilerek tüm bankalarda sorgulama yapılır ve hem ödemesi tamamlanan hem de ödemesi hala devam eden borç bilgilerinize ulaşılır.

Bankaya / Bankalara Ne Kadar Borcum Var?

Findeks risk raporu size en kesin sonucu mümkün olan en kısa sürede verebilecek kesin yanıttır. Bu sistem sayesinde bankaya olan borcunuz sorgulanır ve borç bilgileriniz tarafınıza detaylı bir şekilde iletilir.

Üstelik rapor içerisinde aynı zamanda Findeks kredi notu ortalaması bilginiz de yer alır ki bu not ortalaması aynı zamanda bankadan kredi kullanmak isteyen kişilerin kredi onayı alıp almayacağını belirleyen en önemil faktördür.