Kredi borcu bulunan kişilere borçlarını ödemelerini sağlamak amacı ile pek çok farklı yöntem sunulmaktadır. Düzenli olarak kredi borcunu ödemek isteyen kişiler hesaplarından otomatik ödeme talimatı vererek borçlarını otomatik olarak ödeyebilmektedir. Yine kredi kullandığınız banka şubeleri üzerinden de borçlarınızı kredi ödeme tarihi içerisinde yatırmanız mümkündür.

Kredi Borcumu Ödeyemiyorum 

Kredi borcunu ödemek isteyen ancak borç ödeme sorunları nedeni ile bunu gerçekleştiremeyen kişiler için şu anda sunulan en iyi çözüm 72 ay yapılandırma hizmetidir. Bankalar tarafından kredi borçlarının taksitlendirilmesi için sunulan yapılandırma hizmetinde vadenin son derece uzun olması borçların daha kolay ödenmesini sağladığı için büyük bir avantaj sağlarken bankaların kredi faiz oranları ne yazık ki biraz yüksek tutulduğu için borç oldukça yükselmektedir. Bu nedenle mümkün olduğunca daha kısa vadeler tercih edilerek borcun yapılandırması sağlanmalıdır.

Kredi Borcu Ödenmezse Ne Olur?

Borcun ödenmemesi durumunda bankanın uygulayacağı en ağır yaptırım kesinlikle ödeme yapmayan kişinin kredi notu puanının düşürülmesidir. Çünkü düşük kredi notu ortalaması ne yazık ki kişinin bir sonraki bankacılık işlemlerinde başvurularının olumsuz sonuçlanmasına neden olacaktır. Düşük kredi notuna kredi veren bankalar ise oldukça yüksek kredi faiz oranları uygulamakta aynı şekilde yüksek dosya masrafı talebinde bulunmaktadır.