Kredi borcu olan kişilerin bu borçtan kurtulmak için kullanabilecekleri farklı çözüm yolları bulunmaktadır. Kredi borcundan kurtulmak için kullanılan yöntem seçilirken mutlaka aylık bütçe yapılmalı ve bu bütçeye göre ödeme planı oluşturularak karar verilmelidir. Peki, kredi borcu kapatma yöntemleri nelerdir?

Kredi Borcunu Kapatmak İçin Kredi 

Kredi borcundan kurtulmak isteyen kişilerin kullanabilecekleri farklı pek çok yöntem bulunmakta olup bunlardan biride borç kapatma kredisi kullanmaktır. Pek çok kişi tarafından borç kapatma kredisi 2017 olarak anılan kredi aslında bankalar tarafından kullandırılan borç transfer kredisidir. Bu kredi paketinin diğer ihtiyaç kredisi paketlerinden farkı kişinin kendisine elden kredi ödemesi yapılmaması ve bunun yerine alacaklı olan bankaya direkt olarak ödeme yapılmasıdır, Yani kişinin kredi kartı borçları bulunuyorsa kullanılan kredi tutarı direkt olarak kredi kartı numarası üzerinden alacaklı bankaya yapılmaktadır.

Borç Transfer Kredisi Veren Bankalar

Borç transferi kredisi 2017 yılında yine en çok kullandırılan krediler arasında yer almaktadır. Bu kredi paketinden yararlanmak isteyen kişilerin kara listeye girmek ya da borçlarını ödemedikleri için kredi notunun düşük olması gibi sorunlar yaşamamaları gerekmektedir. Bu nedenle kredi borcunu ödeyemeyeceğinizi anladığınız anda hemen kredi borcu yapılandırma başvurusunda bulunmanız ya da diğer bankalar kredi borç transferi kredisi başvurusu için form doldurmanız önerilir.