Kredi Başvurusunda Neler Gerekli?

Kredi başvurusunda bulunmak istiyorum diyen kişilerin bankaya bu krediyi kullanabilmek için gerekli şartlara sahip olduklarını göstermek için ilgili belgeleri teslim etmeleri gerekmektedir. Peki kredi başvurusunda neler gerekli?

İhtiyaç Kredisi Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

Her türlü nakit para ihtiyacı için kullanabileceğiniz ihtiyaç kredisi paketleri bulunmakta olup ihtiyaç kredisi başvuru evrakları ile kredi kullanmak istediğiniz banka şubesini ziyaret etmeniz yeterlidir. İhtiyaç Kredisi başvuru evrakları arasında;

  • Kredi kullanmak istiyorum diyen kişinin kimlik belgesi
  • Aylık geliri gösteren gelir belgesi
  • Kişinin adresini gösteren adres belgesi

yer almaktadır. Bu belgelere ek olarak ipotekli ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen kişilerin ipotek gösterecekleri konuta ait tapu belgesini de bankaya ibraz etmeleri gerekmektedir. Ancak günümüzde düzenlenen kampanyalar ile gelir belgesiz evraksız kredi paketleri de yer almaktadır.

Konut Kredisi İçin Gerekli Belgeler 

Konut kredisi kullanmak istiyorum diyen kişilerin teslim etmesi gereken konut kredisi için gerekenler arasında ihtiyaç kredisi başvurusu evraklarına ek olarak sadece satın alınmak istenen konutun tapusu yer almaktadır. Kefil gösterilerek kullanılan konut kredisi paketlerinde aynı evraklar hem konut kredisi başvuru formu doldurmak isteyen kişiden hem de kefil olacak olan kişiden talep edilmektedir.

Araç Kredisi İçin Ne Gerekli?

Araç kredisi başvurusu için gereken evraklar sıfır araç kredisi ve ikinci el araç kredisi başvuruları olmak üzere iki farklı kategoride incelenmektedir. Sıfır araç kredisi başvurusu için kişinin ihtiyaç kredisi başvuru evraklarına ek olarak satın alacağı araca ait proforma fatura yer alırken ikinci el araç kredisi başvurusu için ise fatura yerine araç ruhsatı ve noter onaylı satış sözleşmesi istenmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız.
Lütfen adınızınızı giriniz.