Kredi başvuru formu doldurmak isteyen kişilerden bankalar belirli evraklar talep etmektedir. Ancak bankaların talep ettikleri kredi başvurusunda istenen evraklar kişinin kullanmak istediği kredi türü ve kredi kampanyasına bağlı olarak değişkenlik göstermektedir.

İhtiyaç Kredisi Evrakları 

İhtiyaç kredisi kullanmak istiyorum diyen kişilerin genelde kimlik belgesinin aslı ve fotokopisi ile gelir ve adres belgeleri ile bankaları ziyaret etmeleri yeterlidir. Ancak bankaların düzenlediği dönemsel kampanyalar ile beraber evraksız ihtiyaç kredisi kullanımına da izin verilmektedir. Yine bankalar maaş müşterisi olan kişilerin kredi başvurularını çok daha kolay bir şekilde onaylarken gelir belgesiz kredi kullanımına da onay vermektedir.

Taşıt Kredisi Başvuru Evrakları

Araç kredisi kullanmak istiyorum diyen kişilerin tercihlerini sıfır araç kredisi kullanmaktan yana kullanmaları durumunda satın alacakları araca ait proforma fatura ve ihtiyaç kredisi evrakları ile bankayı ziyaret etmeleri yeterlidir. İkinci el taşıt kredisi başvurusu için ise proforma fatura yerine aynı evraklara noter onaylı araç satış sözleşmesi ve satın alınacak olan araca ait ruhsatın aslı ve fotokopisi eklenmektedir.

Konut Kredisi Başvuru Evrakları

Konut kredisi kullanmak isteyen kişilerin satın almak istedikleri konutun tapusunun fotokopisi ve ihtiyaç kredisi başvuru evrakları ile konut kredisi kullanmak istedikleri bankayı ziyaret etmeleri yeterli olacaktır. Konut kredisi onayı için banka başvurunuzu inceledikten sonra kararını verecek olup yüksek kredi notu ortalaması olan kişilerin yaptığı kredi başvuruları daha kısa sürede sonuçlandırılmaktadır.