Kredi Başvurusu Sırasında Dikkat Edilecek Noktalar

Kredi başvurusu yaparken dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Bankadan kredi talebinde bulunurken ne kadar kredi talep edebileceğinizden, herhangi bir kredi kampanyasının koşullarını dikkatli okumaya kadar çok sayıda dikkat etmeniz gereken husus mevcuttur. Bunları öğrenmek için yazımızı okuyun.

Kredi başvurusunda bulunurken dikkat etmeniz gereken pek çok husus vardır. Bu hususlar kredi talebinizin onaylanması ve red cevabı almamanız açısından büyük önem taşır. Kredi kampanyalarına balıklama atlamamanız ve imzaladığınız kâğıtlara dikkat etmeniz açısından pek çok önemli nokta vardır. Bunların neler olduğunu yazımızda sıraladık.

  1. Ne Kadar Kredi Talebinde Bulunmalıyım?

Bankadan talep ettiğiniz kredi tutarı çok önemlidir. Bu tutar kafanıza göre belirlediğiniz bir tutar olmamalıdır. Evliyseniz eşinizin gelirinin olup olması ya da geliri varsa bu gelirin ne kadar olduğu dahi önemlidir. Bu yüzden kredi talebinizi belirlerken başvuracağınız bankanın websitesine girerek talep edeceğiniz krediyi mutlaka hesaplama aracıyla belirlemelisiniz. Bu hesaplama aracını kullanarak ödeme planınızı çıkarmalısınız. Talep edeceğiniz kredi tutarının geri ödeme aylık taksitleri, sizin ve eşinizin maaş toplamının yarısından fazla olmamalıdır. Eğer siz tek maaş alıyorsanız eşinizin geliri yoksa ya da evli değilseniz bu durumda talep edeceğiniz kredinin geri ödeme aylık taksitleri sizin maaşınızın yarısını geçmemelidir. Bunun için bankanın websitesine girerek kredi türünüze göre karşınıza çıkacak hesaplama aracında kredinizi yazarak geri ödeme aylık taksitlerinizi görebilirsiniz.

2. Kredi Kampanyalarından Yararlanmalı mıyım?

Kredi kampanyaları bankalar tarafından belirli dönemlerde yapılan, avantajlı ve düşük faizler ya da ertelemeli krediler şeklinde sunulan kampanyalar ve fırsatlardır. Bu kampanyalar ilk bakışta sizi cezbedebilir. Hemen başvuru yapmak için kampanyaya balıklama atlayabilirsiniz Ancak sazan gibi olmayın! Bu kampanyalar sizi banka şubesine çekmeyi ya da kampanya koşullarını okumadan cep telefonunuzdan başvuru SMS’i göndermenizi hedeflemektedir. Kampanyadan yararlanmayı düşünerek başvuru yapmadan önce elinizdeki akıllı telefonun aklından yararlanarak bankanın websitesine girebilir ve kampanya koşullarını okuyabilirsiniz. Reklamlarda gösterilen düşük ve avantajlı faizler, her kredi tutarında geçerli değildir. Ayrıca kredi ertelemeleri de belirli koşullar çerçevesinde olabilmektedir. Bu yüzden sunulan fırsatların ne kadar avantajlı olduğuna ve sizin için  yararlı olup olmadığına bakmadan kredi başvurusu yapmamalısınız.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :   Akbank Personel İlanları

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız.
Lütfen adınızınızı giriniz.