Acil paraya ihtiyacım var diyen kişilere sunulan en büyük kolaylık bankadan kredi kullanmak olarak öne çıkmaktadır. Ancak çeşitli nedenlere bağlı olarak kredi reddi yaşanabilmektedir.

Kredi Başvurusu Neden Olumsuz Sonuçlanır?

  • Kredi red nedenleri arasında ilk sırada düşük kredi notu ortalaması almaktadır. Kredi notunun düşük olması durumunda ancak kolay kredi veren bankalar üzerinden kredi başvuru formu doldurulursa kredi onayı alma şansı olacaktır. Ancak yine de yüksek riskli kredi notu ortalaması olarak bilinen kredi notu 1200 puan altına kredi onayı çıkması çok zordur.
  • Kara listede olmak ya da kredi sicilinin bozulması durumlarında da bankadan kredi onayı alınması imkansıza yakındır.
  • Maaşa göre kredi hesaplaması yapmadan kredi başvuru formu doldurulması durumunda da kredi red kararı çıkması ağırlıktadır. Kişinin kredi onayı alabilmesi için belgenebilir gelir tutarının yarısını aşmayan tutarlar için kredi başvuru formu doldurması gerekir.

    Kredi Başvurusu Reddedilince Acil Para Bulmak İçin Neler Yapılmalı?

    Kredi Başvurusu Reddedilince Acil Para Bulmak İçin Neler Yapılmalı?

Bankadan Kredi Çekemiyorum, Nereden Para Bulabilirim?

Bankadan kredi kullanamayan kişilerin tefeciden para almak, senetle borç para veren yerlere başvuruda bulunmak ve faturalı hat kredi gibi farklı yöntemleri seçmeleri gerekir. Yine yüksek kredi notu ortalaması olan bir yakınınızdan sizin yerine kredi çekmesini istemek ya da kredi kartından taksitli nakit avans çekmek gibi farklı acil nakit para bulma yöntemlerini denemeniz mümkündür.

Eğer bankalar üzerinden kredi kullanamıyorsanız ek işler yaparak nakit sıkıntılarınıza çözüm bulabilirsiniz.Ayrıca  Evde Yapılabilecek Ek İş Olanakları Nedir? yazımızı okuyarak ek iş üzerine bilgi sahibi olabilirsiniz ve hızlı, kolay bir şekilde nakit ihtiyaçlarınıza çözüm bulabilirsiniz.