Bankadan kredi kullanmak isteyen kişilerin belirli şartları taşımaları gerekir. Bu şartları taşımayan kişilerin ne yazık ki yapmış oldukları kredi başvuruları olumsuz sonuçlandırılmaktadır. Genelde “bankadan kredi kullanamıyorum” diyen kişilerin en büyük hataları düşük kredi notu ortalaması ile yüksek tutarlı krediler çekmeye çalışmalarıdır.

Kredi Başvurusu Neden Olumsuz Sonuçlanır?

Kredi başvurusunun olumsuz sonuçlanmasının pek çok nedeni bulunur. Bunlardan en sık rastlanılanı kredi başvuru formu dolduran kişinin düşük kredi notu ortalamasına sahip olması olarak kabul edilirken bazen yüksek kredi notuna rağmen kredi reddi de yaşanabilmektedir.

Kolay Kredi Veren Bankalar 

Bazı bankalar daha kolay kredi verirken bazı bankalardan kredi çekmek ise çok daha zordur. Özellikle de yüksek kredi başvuru oranına sahip olan bankalar zaten yeteri kadar kredi kullandırdıkları için başvuruları daha titiz bir şekilde değerlendirmektedir. Bu nedenle yeni açılan bankalar ya da kredi kullandırım oranı daha düşük olan bankaları tercih etmek daha kolay kredi onayı almanızı sağlayacaktır.