Kredi başvurusunda bulunan kişilerin kredi başvuru sonucu verilerine ulaşmaları başvuruda bulundukları yönteme bağlı olarak değişmektedir. İnternetten kredi başvurusu yapan kişilere kredi başvuru sonucu sadece dakikalar içerisinde gönderilmekte olup şubelerden yapılan başvurularda ise en geç 3 iş günü içinde verilmektedir.

SMS kredi başvurusu için de aynı durum söz konusu olup kredi başvuru sonucu öğrenme için herhangi bir işlem yapılmasına gerek yoktur. Çünkü kredi başvuru sonucu mümkün olan en kısa sürede kişinin cep telefonu numarasına gönderilir. Kredi başvurusunun kabul edilmesi durumunda kişinin cep telefonuna kredi ön onayı mesajı gönderilmekte olup bu mesaj ve kredi başvuru evrakları ile en yakın banka şubesini ziyaret etmeleri yeterli olacaktır.

Şubelerden yapılan kredi başvuru sonucunu öğrenmek için ise başvuruda bulunduğunuz banka şubesini ziyaret ederek ya da o bankanın müşteri hizmetleri telefon numarası üzerinden kredi başvuru sonucu sorgulama hizmetinden yararlanmanız mümkündür. Kredi red kararı verilmesi durumunda ise kredi onayı alınabilmesi adına kişinin kredi notu sorgulaması yaparak yeniden kredi başvuru formu doldurması gerekmektedir.