Kredi almak için en uygun zamanın ne zaman olduğu çok tartışılan bir konudur. Sizin de krediye ihtiyacınız varsa ve kredi almak için en uygun zamanı kolluyorsanız izlemeniz gereken adımları öğrenmek için yazımızı okuyun.

Kredi almak için hangi zamanın doğru zaman olduğu konusunda hemen hemen herkesin zihninde sorular mevcuttur. “Kredi almanın zamanı mı olur?” diye sorabilirsiniz. Ancak bu soruya “Evet.” yanıtını vermek durumundayız. Acil kredi ihtiyacınız varsa ve nakit paraya sıkıştıysanız elbette doğru zamanı beklemek mümkün olmayabilir. Fakat konut kredisi, taşıt kredisi, ihtiyaç kredisi, düğün kredisi ticarî taksitli kredi gibi kredi türleri için uygun zamanı bulmak size çok avantaj sağlayacaktır.

Kredi Ne Zaman Alınır?

Kredi almak için uygun zaman aslına bakarsanız faizlerin düşük olduğu ve bankaların gerçekten işe yarar kredi kampanyaları yaptığı zamandır. Örneğin şu an bankaların çoğu yeni yıl kredi kampanyası yapmaktalar. Ancak kredi kampanyalarının koşulları arasında bankaların istedikleri zaman müşterilerin kredilerine uyguladıkları faiz oranını değiştirebilecekleri yazılı. Yani kredi kampanyası adı altında yüksek faizli kredilerin yatması da olası.

Kredi kampanyalarından yararlanırken gözü kapalı bir şekilde kredi almamak ve tüm koşulları dikkate almak büyük önem taşıyor. Aslında şu anda uygun ve çok avantajlı bir yeni yıl kredisi almanın zamanı olabilir. Bankalar yıl içinde pek çok kere ertelemeli ve düşük faizli krediler vermekteler. Bu kredi fırsatlarının birinden yararlanmak akıllıca olabilir.

Kredi almak için doğru zamanlardan biri de bayram, tatil, yarıyıl tatili gibi özel günlerdir. Bu günlerde bankalar yine düşük faizli ve masrafsız kredi kampanyaları yaparlar. Kredinin masrafsız olması önemlidir. Çünkü böylece kredi tahsis ücretini ödemekten kurtulursunuz.

Kredi almak için doğru zaman sizin kredi notunuzun iyi olduğu zamandır.  Aslında zaman sizin için de uygun olmalıdır. Kredi notunuz riskli ya da az riskli ise bankalar size kredi vermeyecektir. Bu yüzden uygun kredi kampanyaları olsa da kredi notunuzu yükseltmeden kredi alamazsınız. Ayrıca maaşınız ve işiniz de kredi almaya müsait olmalıdır. Kredi almak için en doğru zaman kredi notunuzun yüksek olduğu ve başka kredi borcunuzun olmadığı zamandır.