Kredi Alamayanlara Kredi

[Ders 10] - Müşteriye Dönüştüren İlgi Çekici Başlıklar
[Ders 10] - Müşteriye Dönüştüren İlgi Çekici Başlıklar

Plansız kullanılan krediler ve hesapsız harcanan kredi kartı limitleri bir süre sonra pek çok kişinin gerek ödemede zorluğa düşmelerine gerekse de borcunu ödeyemediği için yasal yaptırımlarla karşı karşıya kalmalarına neden olmaktadır. Yaşanan bu tip olumsuzluklar neticesinde kredi notu düşerken aynı zamanda kişinin yasal takip altına girmesi durumunda kara listeye alınması da söz konusu olmaktadır.

Kara listeye girmek son derece ciddi bir yaptırım olmakla beraber ne yazık ki kara listeden çıkmak için dilekçe yazmakta bir çözüm olmamakta ve kişinin sonraki dönemlerde kredi kullanması oldukça zorlaştırılmaktadır. Hatta kara liste affı çıksa dahi bankaların kendi veritabanlarında bu bilgileri saklamaları nedeni ile ne yazık ki bu kişilerin bir daha ömür boyu bankalardan kredi çekmek ve kredi kartı almak gibi başvuruları reddedilmektedir.

Kredi alamayanlara kredi veren bazı finans kurumları bulunmakta olup ancak kara listede olanlara kredi verilmesi kesinlikle söz konusu değildir. Bu kurumlar sadece düşük kredi notu ortalaması nedeni ile kredi alamayan kişilere kredi kullandırımını üstlenmektedir. Finans kurumlarından da kredi alamayan kişilerin tek çareleri ise tefeciden para almak ya da senetle para bulmak olmaktadır. Ancak bu yöntemler de kesinlikle önerilmemekte olup yüksek faizlerle borçlandırılan kişiler bir süre sonra daha büyük çıkmazların içine düşmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :   Kredi Notunu Yükseltmek İçin

1 Yorum

  1. bankalarla sıkıntım herhangi bir yasal takibim yok limit yüznden kredi kullanamıyorum.10.000 tl ye ihtiyacım var nasıl yardımcı olursunuz.saygılar

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız.
Lütfen adınızınızı giriniz.