Acil paraya ihtiyacım var diyenlerin bir çoğu bu ihtiyacı karşılamak için kredi kullanmayı tercih ederken kredi kullanamayan kişiler ise alternatif çözümlere yönelmektedir. Kredi alamayanlara kredi çıkartan finans kurumları da bulunmakta olup burada önemli olan kişinin kendisine en uygun olan yöntemi belirleyebilmesidir.

Kredi Alamayana Kredi 

Öncelikle kredi reddi sorunu ile uğraşan kişilerin neden banka tarafından başvurusunun kabul edilmediğini öğrenmesi gerekir. Örneğin düşük kredi notu ortalaması olduğu için bankadan kredi onayı alamayan kişilerin kredi notunu yükseltme teknikleri uygulayarak not ortalamasını düzeltmeleri durumunda kredi onayı almaları mümkün olacaktır. Ancak kara listeye girmek ya da bozuk kredi sicili olan kişilerin hiçbir şekilde bankadan kredi onayı almaları mümkün değildir. Bu durumda kişinin alternatif yöntemlere yönelmesi gerekir.

Kredi Alamıyorum 

Bankadan kredi çekemiyorum diyen kişilere hizmet veren kredi çıkaran firmalar bulunmakla beraber bu firmaların seçimi konusunda titiz davranılmalıdır. Özellikle de önden kredi komisyonu talep eden ve size kredi kullandırmadan ödeme almak isteyen firmalara karşı temkinli davranılmalıdır. Aksi durumlarda dolandırıcı mağduru olmanız kaçınılmaz bir hal alır.

Senetle Borç Para Verenler

Yine senetle para verenler konusunda da çok dikkatli olunmalı ve senet imzalamanın yasal sorumluluğu olduğu unutulmamalıdır. Senetle borçlanmak konusunda dikkat edilmesi gereken en önemli nokta kişinin asla boş senede imza atmak olarak ta bilinen üzerinde borç tutarı ve borç ödeme vadesi alanları doldurulmayan senetlerin imzalanmamasıdır.