KOSGEB sunduğu kredi destekleri ile küçük ve orta ölçekli işletmeler için umut olmayı sürdürürken verilen girişimcilik eğitimleri sayesinde ise kuracağınız küçük ve orta ölçekli şirketinizi çok daha kolay bir şekilde yönetmeniz sağlanır. Bu eğitim programlarının tümünün ortak amacı daha iyiye giden yolda atılması gereken adımlar ve başarılı olmanın koşullarını iyi bir şekilde kursiyere aktarabilmektir.

KOSGEB Kredi Başvurusu

KOSGEB kredisi kullanmak istiyorum diyen kişilerde aranılan ilk şartlardan biri istisnasız olarak KOSGEB girişimcilik sertifikası olarak öne çıkmaktadır. Uygulamalı girişimcilik eğitimleri düzenli olarak yenilenmekte olup açılan yeni kurslara kayıt olan kişilerin kurs programı boyunca eğitimlerine düzenli olarak devam etmeleri ve başarı ile bu kursu tamamlamaları çok önemlidir.

KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi 

KOSGEB internet sitesi üzerinden hemen açık olan eğitim programlarına ait detayları öğrenebilir, programların başlangıç ve bitiş tarihlerini takip ederek uygun kurs programına kayıt olabilirsiniz. Başarılı bir girişimci olmanın kapılarını sizlere açan kurs programı uzman eğitmenler tarafından desteklenmekte olup kurs boyunca yüzde 80 devam koşulunu sağlayan kişilerin mezun olarak girişimcilik eğitimi sertifikası sahibi olmalarına izin verilmektedir.