KOSGEB Tarafından Desteklenen Ulaştırma ve Depolama Faaliyetleri

Borsa Ne İşe Yarar?

KOSGEB tarafından desteklenen çok sayıda sektör ve faaliyet alanı vardır. Bunlardan biri de ulaştırma ve depolama faaliyetleridir. 

KOSGEB Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığıdır. Bu kurum KOBİ’leri desteklemekten sorumludur. KOBİ’ler Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmelerdir. Bu işletmeler pek çok alanda faaliyet gösterebilirler. KOSGEB’in desteklediği faaliyet alanları arasında madencilik ve taş ocaklığı, inşaat ve imalat faaliyetleri, enerji, katı atık yönetimi ve geri kazanım faaliyetleri ve daha çok sayıda faaliyet vardır.

KOSGEB Desteği Almak İçin Ne Yapmak Gerekir?

KOSGEB desteği almaki için yapmanız gerekenleri bilmeniz KOSGEB desteği alabilmeniz için şarttır. KOSGEB her destek başvurusu yapan işletmeye destek vermemektedir. Sadece belirli koşulları bulunduran ve istenen nitelikleri taşıyan işletmelere destek vermektedir. Bu nedenle işinizi kurmadan ve işletmenizi açmadan önce KOSGEB’in ne gibi nitelikleri aradığı konusunda araştırma yapmanız ve bu konuda bilgi edinmeniz şarttır.

KOSGEB destekleri çok çeşitlidir. KOSGEB’in verdiği çok sayıda destek vardır. Bu destekleri şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Girişimcilik Destek Programı
 • Genel Destek Programı
 • İş Birliği Güç Birliği Destek Programı
 • KOBİ Proje Destek Programı
 • KOBİGEL KOBİ Gelişim Destek Programı
 • Ar-Ge İnovasyon ve Endüstriyel Uygulama Destek Programı
 • TEKNOPAZAR Teknolojik Ürün Tanıtım ve Pazarlama Destek Programı
 • Uluslararası Kuluçka Merkezi ve Hızlandırıcı Destek Programı
 • Gelişen İşletmeler Piyasası KOBİ Destek Programı
 • Tematik Proje Destek Programı
 • Kredi Faiz Desteği
 • Laboratuvar Hizmetleri

KOSGEB Tarafından Desteklenen Ulaştırma ve Depolama Faaliyetleri ve NACE Kodları

Eğer açacağınız işletme ve kuracağınız iş ulaştırma ve depolama alanında ise yani ulaştırma ve depolama faaliyeti gösterecekseniz KOSGEB’in bu faaliyet alanlarından hangilerine destek verdiğini bilmeniz gerekir. Ayrıca bu faaliyet alanlarının NACE kodlarını da bilmeniz gerekir. Faaliyet alanınızın NACE kodu da size vergi levhanızı alırken lâzım olacaktır. Çünkü faaliyet alanınızın NACE kodu vergi levhanızda görünmelidir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :   İş Bankası ve KOSGEB İş Birliğiyle KOBİ'lere Faizsiz Kredi

Aşağıdaki görselde KOSGEB tarafından desteklenen ulaştırma ve depolama faaliyetleri ve bu faaliyetlerin NACE kodları yer almaktadır.

KOSGEB Yeni Girişimci Desteği Nasıl Alınır?

KOSGEB yeni girişimci desteği KOSGEB’den pek çok girişimcinin almak istediği desteklerden biridir. Girişimcilik Destek Programı adı altında yer alan bu destek KOSGEB tarafından yeni iş kuran girişimcileri desteklemek amacıyla verilmektedir. Ancak bu desteği alabilmeniz için öncelikle bütün masrafları kendiniz karşılamalı ve sonra elinizdeki faturalarla birlikte KOSGEB’e başvurmalısınız.

KOSGEB’in verdiği yeni girişimcilik desteği 50 bin TL geri ödemesiz hibe desteği ve 100 bin TL faizsiz iki yıl sonra geri ödemeli kredi desteği olmak üzere iki türlüdür. Bu desteklerin ikisine de başvurabilirsiniz. Ancak başvuru yapabilmeniz için öncelikle Uygulamalı Girişimcilik Eğitimlerine katılmanız ve Girişimcilik Sertifikası almanız şarttır. 50 bin TL’lik desteğin 2 bin TL’si iş kurma desteği, 18 bin TL’si makine ve aksam desteği ve 30 bin TL’si kira ve çalışan desteğidir.

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız.
Lütfen adınızınızı giriniz.