KOBİ Kredisi Nedir?

Küçük ve Orta Ölçekli işletmelerin desteklenmesi amacı ile kullandırılan kredilere KOSGEB kredisi adı verilmektedir. Bu kredilerin kullandırma amaçları gerek yeni iş yeri açılması gerekse de var olan işletmelerin devamlılıklarını sağlamaktır.

KOSGEB Kredisi Nasıl Alınır?

Bu krediyi almak isteyen kişilerin bağlı bulundukları il ve ilçelerde yer alan KOSGEB destek birimlerine başvuruda bulunmaları ya da internet üzerinden KOSGEB internet sitesi aracılığı ile bilgi almaları mümkündür. KOSGEB kredi şartları olarak aranan şartlara sahip olan tüm işletmelerin bu kredi paketinden yararlanma hakkına ve imkanına sahiptir.

KOSGEB Kredi Şartları Nelerdir?

Öncelikle bu krediyi kullanmak isteyen kişilerin mutlaka KOSGEB veri tabanına kayıt olması ve ilgili yıla ait KOBİ beyannamesi vermiş olması gerekir. Bu şartları taşıyan işletmelerin kullanacakları krediler için aranılan diğer şartlar ise kullanılmak istenen kredi türüne göre belirlenmektedir.

KOSGEB kredileri her yıl ve dönemde düzenli olarak açılan krediler olup girişimcilik sertifikası alarak kredi başvur sürecine başlamanız mümkündür. KOSGEB hibe krediler için yapılan başvuru sayısı son derece yoğun olup iyi bir proje oluşturmanız onay almanızı kolaylaştıracaktır.