Kosgeb Kredi Şartları Nelerdir ? ve Kosgeb Hibe Kredi Paketleri ile  Yeni bir iş yeri açmayı düşünenlerin en büyük sıkıntısı olan Nakit sorununa en büyük çözüm devletten gelmektedir.Devlet yeni bir projesi olanlara veya var olan iş yerini büyütmeyi planlayanlara Kosgeb adı altında kredi imkanı sağlamaktadır.Kosgeb kredisinin en büyük özelliği nerdeyse yok denecek kadar az faize sahip olmasıdır hatta belli bir limitin altındaki kredilerde devlet karşılıksız olarak kredi imkanıda sağlamaktadır.

Kosgeb üzerinden kredi kullanabilmeniz için öncelikle size ait bir proje veya işletme olması şarttır aksi takdirde kosgeb üzerinden kredi kullanamazsınız.Kosgeb Kredi Şartları Nelerdir sorusunun cevabı aşağıdaki gibidir ;

  • Projeniz veya size ait bir işletmeniz olması gereklidir.
  • Projenizi size ait ise tescil belgesi

5 Adımda KOSGEB Hibe Kredisi Nasıl Alınır?

Başvuru ve kredi işlem sürecini adım adım açıklayacak olursak;

1. Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi

Projeniz ile ilgili olarak öncelikle uygulamalı girişimlik eğitimi almalısınız bu eğitim toplamda 60 saat gibi sürüyor, eğitim süresi 1.5 ay sürmektedir ve kosgeb tarafından ücretsiz olarak sağlanmaktadır.Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi başvurusunu isterseniz kosgeb resmi sitesinden veya kosgeb şubelerinden başvuru yapabilirsiniz.

2. İş Planınızı Hazırlayın

İşyeriniz veya projeniz hakkında herşeyi, neler planladığınızı bir kağıda sırayla yazınız.

3. Destek Başvuru Süreci
4. Veritabanına Kayıt

Kosgeb resmi sitesin üzerinden gerekli evraklar ile başvuruda bulunabilirsiniz

5. Sonuç

Projeniz veya işletmeniz kosgeb danışmanları tarafından incelendikten sonra size olumlu veya olumsuz geri dönüş yapılmaktadır.