KOSGEB Hibe Kredi ve Destekleri Başvuru Formu 2016

Borsa Ne İşe Yarar?

KOBİ’lerin desteklenmesi için kurulan KOSGEB aslında Sanayi ve Ticaret Bakanlığı bünyesinde kurulmuş bir teşkilattır. Açılımı Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı olan KOSGEB tamamen KOBİ’lerin desteklenmesi amacı ile kurulmuş olup tüm Türkiye genelinde bulunan işletmeleri ilgili yasa mevzuatları kapsamında destekler.

KOSGEB hibe krediler ve destekler kullandırmakta olup buradaki amaç;

  • Girişimcilerin desteklenmesi
  • Girişimcilerin yaygınlaşmasının sağlanması
  • Başarılı işletmeler kurularak ekonominin zenginleştirilmesidir.

Bu kredi desteklerinden yararlanmak isteyen KOBİ’lerin mutlaka KOSGEB veri tabanına kayıt yaptırmaları gerekir. KOSGEB veri tabanına kayıt olmayan KOBİ’ler ne yazık ki kredi desteği alamazlar. Bu nedenle KOBİ kredi desteği almak isteyen işletmelerin ilk iş olarak mutlaka KOBİ kayıtlarını yapmaları gerekir. Bu kaydın ardından yine KOSGEB hibe kredi desteği almak isteyen genç girişimcilerin girişimcilik sertifikası almaları zorunludur.

KOSGEB genç girişimci sertifikası İŞKUR başta olmak üzere İŞKUR anlaşmalı kurumlar tarafından verilmekte olup yaklaşık 45 günlük bir kurs programıdır. Bu kurs programı ile başarılı bir işletme kurmak isteyen genç girişimcilere gerekli bilgilerin hızlı bir şekilde aktarılması amaçlanır . Bu sayede kredi desteği alan girişimcilerin iş hayatında başarı ile yollarına devam etmeleri sağlanır. Kurs programına katılan ve başarı ile mezun olarak sertifika alan girişimcilerin kredi ile desteklenerek iş planlarını hayata geçirmeleri amaçlanmaktadır. Girişimci sertifikası alan kişiler iş planları ile KOSGEB’e başvuruda bulunarak KOSGEB kredi desteği almak için şanslarını denemektedir.

4 YORUMLAR

  1. Kosgeb üzerinde ben başvuru yapmak istedim fakat pek çok sınav ve mülakattan geçmeniz gerekiyor aksi takdirde kredi kullanmanız çok zor özellik de hibe kredi

    • bu gırısımcılık egıtımını her yerın il veya ilce esanaf ve sanakalar odası, ticaret ve sanayi odaları, genclık kol ve grupları,iş kur hem kosgebın kendı sıtesınde yer alıyor egıtım duyuruları hem yazdığım kurumların kendı ınternet sıtesınde herkese tavsıyem duyuru yoksa bıle gıdıp hepsine on kayıt yaptırmak ancak bu sekılde yer bulursunuz talep fazla daha duyuru olmadan kontenjan dolmus oluyor duyuru formalıte ben subat 1 de başlıyorum kursa sınav yada mülakat olmadı mulkat sadece ıs planı verdıgınızde kosgepde kurul tarafından olduğunu bılıyorum

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız.
Lütfen adınızınızı giriniz.