Ülkemizde küçük ve orta ölçekli işletmelerin korunması ve yenilerinin kurulmasının desteklenmesi amacı ile kurulan KOSGEB bu amaç doğrultusunda her yıl son derece yüksek tutarlı kredilerin kullandırılmasını gerçekleştirilmektedir. KOSGEB kredileri arasında yer alan genç girişimcilerin desteklenmesi amacı ile kullandırılan KOSGEB girişimcilik kredisi için belirli kriterlerin taşınması gerekir.

Bunlardan biride mutlaka girişimci kredisi kullanmak isteyen kişilerin KOSGEB girişimcilik sertifikası edinmesidir. Peki, KOSGEB girişimcilik sertifikası nasıl alınır? Bu sertifikayı almak için yapmanız gereken tek şey KOSGEB girişimcilik eğitimi kurs programlarına kayıt olmanız ve kurs sonunda yapılacak olan sınavdan başarılı bir şekilde geçmenizdir. Yine kurs programı boyunca eğitim süresini tamamlamanız gerekir.

Eğitim programları KOSGEB bünyesinde verildiği gibi aynı zamanda anlaşmalı eğitim kurumları tarafından da verilebilmektedir. Bu kursların en büyük özelliği tamamen ücretsiz olmasıdır. Yani girişimcilik eğitimi programı kurslarına katılabilmek için hiçbir ücret ödemeniz gerekmez. Sertifikayı edinmeniz KOSGEB kredileri almanızın yanı sıra girişimci olmak için çıktığınız yolda da size yardımcı olacak, atacağınız her adımda yanınızda olarak işlerinizin başarılı bir şekilde sonuçlanmasını sağlayacaktır.