KOSGEB Girişimcilik Eğitimi Başvurusu

Borsa Ne İşe Yarar?

Küçük ve orta ölçekli işletmelerin desteklenmesi amacı ile kurulan KOSGEB aynı zamanda her yıl yüzlerce girişimciye faizsiz iş kurma kredisi desteği de sağlamaktadır.

Faizsiz işyeri açma kredisi olarak ta bilinen KOSGEB kredileri paketlerinden yararlanmak isteyen kişilerin belirli bazı şartları taşımaları gerekmektedir. Örneğin KOSGEB girişimcilik kredisi paketlerinden yararlanmak isteyen kişilerin mutlaka KOSGEB girişimcilik sertifikası almaları gerekmektedir.

Girişimcilik Kursu Nedir?

KOSGEB kredilerinde aranılan şartlar kullanılmak istenen kredi türüne göre değişkenlik göstermektedir. KOSGEB girişimcilik eğitimi programı da girişimcilik kredisi kullanmak isteyen kişilerin zorunlu olarak katılmaları gereken kurs programlarından biridir.

Bu program KOSGEB destekli olarak açılmakta olup kursun amacı kursiyerlerin kullandıkları krediyi en etkin şekilde kullanmalarını sağlayacak gerekli bilgi birikimine ulaşmalarını sağlamaktır.

KOSGEB Girişimcilik Sertifikası 

Kurs programına katılan ve başarılı bir şekilde programı tamamlayan kişiler girişimcilik sertifikası almaya hak kazanmaktadır. Bu sertifika KOSGEB girişimci kredisi kullanmak isteyen kişilerin mutlaka sahip olmaları gereken bir sertifika olup tamamen ücretsiz olarak verilmektedir. Programa katılmak isteyen kişilerin KOSGEB müdürlükleri üzerinden başvuruda bulunmaları yeterlidir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :   KOSGEB Girişimcilik Sertifikası Nereden Alınır?

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız.
Lütfen adınızınızı giriniz.