Sıfır faizli işletme kredisi desteği büyük ilgi görmeye devam ediyor. KOSGEB faizsiz kredi desteği kampanyaları arasında yer alan kredi paketinden yararlanmak isteyen kişilerin 21 Aralık gününe kadar başvuru işlemlerini tamamlamaları gerekiyor. Yani KOSGEB faizsiz kredi desteği başvuruları bütün hızı ile devam ediyor.

Sıfır Faizli İşletme Kredisi Faiz Desteği

KOSGEB 50000 TL kredi desteğinden yararlanmak isteyen işletmelere faizsiz kredi desteği alabilmek için bazı koşulları taşımaları gerekiyor. Bunun için aranılan ilk koşul kesinlikle KOSGEB veri tabanına kayıtlı olmanız ve KOBİ beyannamesi vermenizdir. Bu koşulları tamamladıktan sonra KOSGEB şubeleri arasından size en yakın olanı seçerek başvurunuzu şekillendirmeniz ve gereken diğer detayları tamamlamanız mümkün olacaktır.

3 Yıl Geri Ödemesiz Faizsiz KOSGEB Kredi Desteği 

Kredi desteğinden yararlanacak olan işletmelere 50 bin liraya kadar olan kredi desteği faizsiz olarak verilirken yine isteyen işletmelere 3 yıl geri ödeme yapmadan kredi kullanma imkanı da sağlanıyor. Yani kullandığınız kredinizin ödemesine dilerseniz 3 yıl sonra ödemeye başlayabiliyorsunuz. Kredi başvurularını yapan işletmelerin başvuruları değerlendirilecek ve KOSGEB kredi başvurusu uygun bulunan adaylara kredi onayı verilerek faizsiz kredi desteği sağlanıyor.