Kosgeb  ülkemizde özellikle küçük esnaf ve kobilerin ayakta durması ve işletmelerini büyütmeleri için faizsiz kredi ve hibeler sağlıyor.Kosgeb hibe ile kobiler büyüyor  ve yeni yatırımları rahatlıkla yapabiliyor. 1990’da kurulan KOSGEB kobilerin desteklerini vermeye devam ediyor.

KOSGEB nasıl kayıt olunur  diye baktığımız zaman Kosgeb internet sitesine girerek e-kayıt yaptırmanız gerekiyor. KOSGEB Nasıl ulaşırım diye sorarsanız  444 1 567 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz. Ayrıca ilinizde bulunan Kosgeb irtibat bürolarından ulaşabilirsiniz. Kosgeb destekleri  ile sizlerde  bilgi sahibi olmak için en yakın büroya uğrayarak bilgi almanız gerekir destek olmadan önce belli bir süre kurslara gitmeniz gerekiyor.

Kosgeb Kobiler Nasıl Destek Sağlıyor ?

Kosgeb kobilere verdiği desteklerle biliniyor  kobilerin destek almaları için eğitimi başarıyla tamamlayıp projelerini onaydan geçirmeleri gerekiyor. 30.000TL hibe  ve 70.000tl sıfır faizle  veriyor. KOSGEB direk olarak kredi vermemektedir kurulacak işletmenenin yada olan işletmenin belli giderlerini karşılar sigorta desteği finansman desteği ve vergi desteği sağlamaktadır.

KOSGEB projeleri nasıl hazırlanır  diye soracak olursanız bunu eğitmenler size gösterirler bunu profesyonel şekilde yapan ajanslarda bulunmaktadır baktığımız zaman bu ajanslar belli miktarlar karşılığında projenizin kabul olma olasılığını artırır. KOSGEB desteği sürekli olarak artmaktadır yapılan işletmelerin kobilerin ekonomide güçlü olması hedeflenmektedir.