Kosgeb üzerinden kredi başvurusu yaparak sizlerde yeni şirket kurulurken nakit ihtiyacınıza çözüm bulabilirsiniz.Kosgeb Başvuru Sorgulama işlemlerini size en yakın kosgeb şubelerinden rahatlıkla yapabilirsiniz.Ayrıca Kosgeb Başvuru Telefon numaraları olan ” 0(212) 473 37 00 ” numarasındanda kosgeb hakkında bilgi alabilir ve başvuru durumunu sorgulayabilirsiniz.

Kosgeb üzerinden 30.000 tl ye kadar hibe kredi alabilirsiniz yani karşılıksız kredi böylece şirketinizin kurulumu için gerekli olan evrak vs.. eşyaları satın alarak faturası ile kosgeb den faturasını temin edebilirsiniz.Ayrıca kosgeb üzerinden 70.000 tl ye kadarda geri ödemeli faizsiz kredi kullanabilirsiniz.Bu kredinin geri ödemesini ise 3 yıl sonra yapılmaktadır.

Yakın zamanda Kosgeb Başvuru Durumu Sorgulama işlemlerini kosgeb’in resmi internet sitesi üzerindende yapılabilir hale gelecektir.Kosgeb yeni kurulan işletmelere devlet desteği sağlamak amaçlı olarak devlet tarafından verilen kredi’dir.Kosgeb’den alacagınız kredi sayesinde sizlerde işletmenizi büyütebilir ve bir adım daha ileriye götürebilirsiniz.

Kosgeb üzerinden kredi kullanabilmeniz için öncelikle bir takım başvuru aşamalarını gerçekleştirmeniz gereklidir.Öncelik olarak Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi almanız gereklidir.Bu eğitim 45-50 saat arası sürmektedir.Bu eğitimi başarıyla geçmeniz durumunda kosgeb üzerinden kredi kullanabilirsiniz.Kosgeb Başvuru Sorgulama işlemini başvuru işleminden 3-4 hafta sonra yapmanız gereklidir.