KOSGEB 50000 TL Hibe Kredi Desteği İçin Son Günler

Borsa Ne İşe Yarar?

Girişimcilerin desteklenmesi ve Türk ekonomisinin en önemli parçası sayılan küçük ve orta ölçekli işletmelerin güçlenmesi amacı ile kullandırılan KOSGEB kredileri için 2017 yılına sayılı günler kala son derece özel bir kredi paketi kullanıma sunulmuştu. KOSGEB hibe krediler kapsamında yer almamasına rağmen 3 yıl geri ödemesiz ve faizsiz kredi kullanmak isteyen kişilerden yoğun ilgi gören KOSGEB 50000 TL kredi paketi için son başvuru tarihi olarak Çarşamba günü uygulanıyor.

KOSGEB 50000 TL Kredi Şartları 

50 bin lira faizsiz kredi desteğinden yararlanmak isteyen işletmelerin kesinlikle KOSGEB veri tabanı üzerinden kayıt olmaları ya da kayıtlılar ise de bu kayıt bilgilerini güncellemesi gerekiyor. Bu güncellemeyi yapmayan kişilerin kesinlikle kredi onayı almalarına izin verilmiyor. Yine KOSGEB beyanname şartı da arıyor ve üyelerinin KOBİ beyannamesi vermelerini ya da bu beyannameyi vermiş olsalar dahi KOBİ beyan formu için güncelleme yapmalarını istiyor.

Sıfır Faizli İşletme Kredisi Desteği 

Bilindiği üzere KOSGEB kredi kullandırımlarında tamamen ülkenin ekonomik çıkarlarını gözetiyor ve tek amacı da KOBİ lerin desteklenerek ülke ekonomisini güçlendirmek. Bu amaç doğrultusunda bankaların KOBİ’lere sağladığı destekler ile kıyaslanamayacak kadar büyük avantajlara sahip kredi paketlerini kullanıma sunuyorlar. Çünkü bankaların KOBİ destekleri daha ziyade bankanın da kar elde etme amacını taşırken KOSGEB kredileri ise sadece destekleme amacı ile kredi kullandırımına izin veriyor.

KOSGEB Nasıl Başvurulur?

KOSGEB destek kredisi almak istiyorum diyen kişi ve işletmelerin öncelikle ilk yapmaları gereken KOSGEB veri tabanına üye olmaktır. Üyelik işlemlerinin ardından bu konu hakkında bilgi edinmek ve kredi desteklerinden yararlanmak için KOSGEB şubeleri üzerinden detaylı bilgi almak için başvuruda bulunabilirsiniz. Bu amaçla hizmet veren KOSGEB müşteri temsilcisi sizi kedi onayı sürecine daha kısa sürede götürecek bilgi paylaşımında bulunacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :   Halkbank Emeklilik Kredisi / Emekli Olmak İçin Kredi Desteği

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız.
Lütfen adınızınızı giriniz.