Hibe kredi almak isteyen kişilerin merakla bekledikleri müjde geldi. Girişimcilerin desteklenmesi amacı ile kullandırılması planlanan KOSGEB hibe kredileri ile sizde hayallerinize çok daha kolay bir şekilde kavuşabilirsiniz. KOSGEB 50 bin lira hibe kredi kampanyası kapsamında başarılı projeleri olan girişimcilere bu projelerini hayata geçirmeleri konusunda destek olmaya devam ediyor.

Kendi işimi kurmak istiyorum diyen kişilere kullandırılması planlanan 50 bin TL hibe kredi fırsatının yanı sıra genç girişimcilere 100 bin lira kredi desteği verilmesi de planlanıyor. Tüm bunlara ek olarak esnafın desteklenmesi amacı ile de 30 bin liraya kadar esnafa faizsiz kredi desteği veriliyor. Hibe kredi almak istiyorum diyen ve yeni iş yeri açma planları yapan gençlerin mutlaka öncelikle girişimcilik programlarına katılmaları ve başarı ile kurs programını tamamlamaları gerekiyor.

İş yeri açana 50 bin lira kredi kampanyasından yararlanarak kredi desteği alan kişilere 2 bin liralık tutarı işletme kuruluş desteği, 18 bin liralık kısmı kuruluş dönemi teçhizat, makine, donanım ve teçhizat desteği, 30 bin lirası ise işletme gideri desteği olarak verilecek. Hibe kredi almak istiyorum diyen kişilerin bu nedenle öncelikle girişimcilik kurslarına katılmaları ve ardından da başarılı projelere imza atmaları gerekiyor.