Konut Kredisinin Faiz Oranı

Borsa Ne İşe Yarar?

Uzun vadeli krediler olması ve son derece yüksek tutarlı krediler olması nedeni ile bankalar genelde konut kredisi kullandırmaya oldukça isteklidir. Bu nedenle her banka konut kredisi kampanyaları düzenlemekte ve konut kredisi kullanarak ev satın almak isteyen müşterilerini kendi bankalarına çekmeye çalışmaktadır.

Konut Kredisi Faiz Hesaplama 

Genelde konut kredisi faiz oranları her bankanın birbirine yakın olmakla beraber bankalar arasında yine de birkaç puanlık farklılıklar görülmektedir. Özellikle de konut projeleri üzerinden konut satın alacak olan kişilerin bu konuda daha seçici davranmaları gerekir.

Çünkü bankalar ile anlaşmalı olan konut projeleri bulunmakta olup bu projelerde uygulanan konut kredisi faiz oranları çok daha aşağıya çekilmektedir. Bunun için konut kredisi başvuru formu doldurulmadan önce konut kredisi karşılaştırma işlemi yapılarak en uygun konut kredisi veren banka belirlenmeye çalışılmalıdır.

Konut Kredisi Faiz Oranları 

Bankanın amacı kar elde etmek olduğu için her banka konut kredisi kullandırırken belirli bir faiz oranı uygular. Bu faiz oranı ise düzenlenen dönemsel kampanyalar ile zaman zaman aşağıya çekilmekte, ülkede yaşanan ekonomik gelişmelere bağlı olarak ise bazen yükseliş göstermektedir.

Bu nedenle konut kredisi kullanmak isteyen kişilerin konut kredisinin faiz oranı için son derece titiz davranması ve faiz oranlarını yakından takip etmesi gerekir. Güncel konut kredisi faiz oranları için bankaların internet sitelerini takip etmeniz yeterli olacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :   TEB'den Her Şey Dahil Konut Kredisi

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız.
Lütfen adınızınızı giriniz.