Konut kredisi kullanan kişilerin bir süre sonra kullandıkları konut kredisi faiz oranları üzerinden indirime gidilmesi durumunda ya da “konut kredimi ödeyemiyorum” demeleri durumunda yapılandırma başvurusunda bulunmalarına olanak sağlanmaktadır. Kredi yapılandırma hizmeti bankalar tarafından sunulan genel bir hizmet olup konut kredilerinin yanı sıra taşıt kredisi ve ihtiyaç kredisi paketlerinde de kullanılabilmektedir.

Konut Kredimi Yeniden Yapılandırmak İstiyorum 

Konut kredisi kullanan ancak daha sonra “konut kredimi ödeyemiyorum” diyen kişiler için bankalar yeniden yapılandırma hizmeti vermektedir. Konut kredisi yapılandırma işlemlerinde aynı bankanın tercih edilmesi konut kredisi taşıma işlemlerinde yeni banka tarafından talep edilecek ekspertiz ücreti ve ipotek ücreti gibi ek ücretlerin talep edilmemesi nedeni ile ekonomik açıdan daha avantajlıdır. Aksi halde bu tip ek masraflar ödenerek kredi maliyeti yükselecektir.

Konut Kredisi Yapılandırma

Gerek kredi vadesinin uzatılarak aylık ödenmesi gereken konut kredisi taksit tutarı bedelinin düşürülmesi gerekse de daha düşük konut kredisi faiz oranları ile kredinin yeniden hesaplanmasını sağlamak için konut kredisi yapılandırma başvurusunda bulunulmasına izin verilmektedir. Bunun için tek yapmanız gereken hemen konut kredisi kullandığınız banka şubesini ziyaret ederek müşteri temsilcisine bunu sözlü olarak iletmektir.