Hayallerindeki evi satın almak ya da kiradan kurtulmak isteyen ancak bunun için yeteri kadar nakit birikimi olmayan kişilere yönelik olarak bankalar konut kredisi paketleri sunmaktadır. Düzenlenen konut kredisi kampanyaları ile dönemsel olarak bankalar çok daha uygun koşullarda kredi faiz oranları sunarken aynı zamanda vade seçenekleri ve kredi kullandırım oranları konusunda da avantajlar sunulmaktadır.

Konut Kredisi Faiz Oranları 2016

Bankaların uygulamış olduğu kredi faiz oranları için indirimde bulunulması çoğunlukla ülkenin ekonomik koşullarına bağlıdır. Ne yazık ki son 1-2 yıldır Türkiye’de yaşanan ekonomik belirsizlikler, terör saldırıları, ülkemizin yakın çevresinde hızla tırmanan iç karışıklıklar ve yükselmeye devam eden savaş riskleri ile son yapılan darbe girişimi ne yazı ki kredi faiz oranları için beklenen indirimin bir türlü gerçekleştirilememesine neden olmaktadır.

Konut Kredisi Faiz Oranları Ne Zaman Düşer?

Konut kredisi faiz oranları için ne yazık ki yakın zamanda bir indirim planlaması bulunmamaktadır. Ancak konut kredisi kullanmak istiyorum diyen kişiler için bankalar bir kolaylık sağlamakta ve konut kredisi yeniden yapılandırma hizmeti sunmaktadır. Konut kredisi yapılandırma hizmeti sayesinde yüksek kredi faiz oranları ile kredi kullanan kişilerin konut kredisi faiz oranları düştü gelişmesinin yaşanması halinde bankaya başvuruda bulunarak kalan kredi faiz oranlarını bu düşük kredi faiz oranları ile yeniden hesaplatmalarına izin verilmektedir.