Yeni bir ev sahibi olmak isteyen ancak bunun için yeterli nakit birikime sahip olmayan kişilere yönelik olarak sunulan konut kredisi günümüzde pek çok kişinin ev sahibi olmasını sağlamaktadır. Konut kredisi kullanmak isteyen kişilerin belirli niteliklere sahip olmaları gerekir ve bu niteliklere sahip olan kişilere konut kredisi onayı kısa sürede verilerek kredi kullandırım sürece tamamlanmış olur.

Konut Kredisi Başvurusu 

Konut kredisi kullanmak isteyen kişilerin kredi kullanmak istedikleri banka şubesini ziyaret etmeleri yeterli olacaktır. Bankada görev alan mortgage görevlisi size en uygun konut kredisi paketini belirlerken aynı zamanda konut kredisi süreci hakkında ki tüm sorularınız da eksiksiz bir şekilde yanıtlanacaktır. Buna ek olarak bankaların kurmuş olduğu konut kredisi siteleri üzerinden de ön kredi başvurusunda bulunmanız mümkündür.

Bu başvurular incelendikten sonra uygun bulunmanız durumunda konut kredisi ön onayı verilmekte, ilgili konut kredisi evrakları tamamlandıktan sonra kredi kullanımı gerçekleştirilmektedir. Konut kredisi onayı almak isteyen kişilerin mutlaka yüksek kredi notu ortalamasına sahip olmaları, aylık belgelenebilir gelir seviyesinin kullanılmak istenen kredi tutarının aylık ödemesini karşılaması ve konutun yaş sınırı gibi kriterleri taşıması gerekmektedir.