Konut Kredisi Kullanan İhtiyaç Kredisi Kullanabilir Mi?

Kredi Kartı Kullanmadan Kredi Çekmek Mümkün Mü?
Kredi Kartı Kullanmadan Kredi Çekmek Mümkün Mü?

Ülkemizde artık konut sahibi olmak istiyorum diyen kişilerin ilk tercihlerinden biri olan konut kredisi paketleri yeterli peşinat sahibi olan kişilerin kira öder gibi ev sahibi olmalarını sağlamaktadır.

Konut Kredimi Ödeyemiyorum

Son derece yüksek tutarlı krediler olan konut kredisi paketlerinde aylık bütçe iyi şekilde hesaplanmadan kullanılırsa bir süre sonra ödeme zorluğu yaşanması kaçınılmazdır. Yaşanan acil para ihtiyaçları ya da konut tadilatı gibi farklı nedenlere bağlı olarak ihtiyaç kredisi kullanımı talep edilebilmektedir.

Konut ve İhtiyaç Kredisi Aynı Anda Çekilebilir Mi?

Bazı durumlarda bankalar aynı anda hem konut hem ihtiyaç kredisi kullanımına izin verebilmektedir. Burada önemli olan konut kredisi başvuru formu dolduran kişinin sahip olduğu kredi notu ortalaması ve belgelenebilir aylık gelir tutarıdır. Yüksek kredi notu ortalaması ve gelir tutarına sahip olmasına rağmen yapılan konut kredisi ekspertizi sonucunda konutun fiyatının düşük çıkması nedeni ile talep ettiği kadar konut kredisi kullanamayan kişilere banka ihtiyaç kredisi kullandırmaktadır.

Peşinatsız Konut Kredisi 

Yine aynı şekilde peşinatı olmadığı için konut kredisi paketlerinden yararlanamayan kişilere bankalar hem konut hem tüketici kredisi kullandırarak bu sorunu aşabilmektedir. Yine bunun için kişinin mutlaka yüksek kredi notu ortalaması bulunması ve aylık belgelenebilir gelirlerinin bu kredi tutarını karşılaması gerekir. Konut kredisi hesaplama işleminde ailede yaşanan ve aynı ikamet adresinde bulunan kişilerin aylık belgelenebilir gelir tutarının toplamı temel alınmaktadır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :   Kredi Kartı Batağından Nasıl Kurtulurum?

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız.
Lütfen adınızınızı giriniz.