İyi bir geleceğe sahip olmak isteyen pek çok kişinin ortak amaçlarından biri de kendi evinin sahibi olmak, bunu yaparken de mümkün olan en iyi evi satın almaktır. Ancak ülkemiz koşullarında artık para biriktirerek ev sahibi olmak sürekli artan konut fiyatları nedeni ile mümkün olmazken konut kredisi kampanyaları bu nedenle tercih edilirliğini arttırmaktadır.

Konut Kredisi Faiz Oranları 

Bankaların artık daha makul konut kredisi faiz oranları sunması, konut kredisi vade sınırı için artık daha fazla esneklik yapılması ve konut kredisi kullanım şartları için daha az kriter araması konut kredisi kullanım oranları için artış yaşanmasına neden olmaktadır. Konut kredisi kullanarak ev sahibi olmak isteyen kişilere uygulanan konut kredisi faizleri için her banka farklı bir oran uyguladığı için bankaların internet sitesi üzerinden bu oranların incelenmesi ya da konut kredisi karşılaştırma işleminin yapılması daha uygundur.

Nasıl Konut Kredisi Kullanılarak Ev Satın Alınır, Ev Sahibi Olunur?

Konut kredisi kullanarak ev sahibi olmak isteyen kişilerin ilk yapmaları gereken satın alacakları konutu belirlemektir. Bu konut mutlaka tapusu olan bir konut olmalı ve iskanı bulunmalıdır. Yine uygulanan konut kredisi yaş sınırı nedeni ile 20 yaş ve üzeri olan binalar tercih edilmemelidir.

Evi satın alacağınız kişi ya da kurum ile anlaşmanız durumunda satın almak istediğiniz konutun tapusu, kimlik belgeniz, aylık gelir belgesi ve adres belgesi ile beraber konut kredisi başvurusu için ilgili bankanın şubesini şahsen ziyaret etmeniz yeterli olacaktır.

Bu ziyaret esnasında banka yetkilisi konut kredisi başvuru formu dolduracak ve konut kredisi ekspertiz işlemlerini başlatarak konut kredisi kullandırım sürecinizi başlatacaktır.