Konut kredisi faiz oranları, bu yıl içerisinde ev sahibi olmak isteyenleri yakından ilgilendiren en önemli konulardan biridir. Aralık ayına girmemiz ile birlikte konut kredisi faiz oranlarındaki artış vatandaşları olumsuz yönde etkiledi. Halkbank, Ziraat Bankası ve Vakıfbank ev sahibi olmak isteyen vatandaşların yardımına koşuyor. Daha önceki aylarda vatandaşa büyük kolaylıklar sunan bu üç finans kuruluşu 0.64 ile 0.74 faiz oranları ile konut kredisi sundu ancak bu ay içerisinde yükselen konut kredisi faiz oranları ev almak isteyenlerin hayalini suya düşürdü diyebiliriz.

Konut kredisi hesaplama ve faiz oranları en çok merak edilen konular arasında yer alıyor. Özellikle ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar, konut kredisi faiz oranlarını merak ediyor. Konut kredisi faiz hesaplama nasıl yapılır? Ev almak isteyenlerin merak ettiği sorulardan biri de faiz hesaplamasının nasıl yapıldığıdır. Haziran ayı ortalarında uygun faizli konut kredisi sunan Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank birçok vatandaşın ev sahibi olmasına olanak sundu. Bu kampanya kapsamında ev sahibi olan kişiler evlerine kavuşurken, henüz ev sahibi olmayanlar ise yükselen faizlerden şikayet etmeye başladı.

Konut Kredisi Hesaplama Aralık 2020

Konut Kredisi Hesaplama Aralık 2020

Aralık 2020 Konut Kredisi Faiz Oranları

Aralık 2020 konut kredisi faiz oranlarının yüksek olması konut satışlarında büyük oranda düşüşlere neden oldu. Konut kredisi faiz oranları şu şekilde:

Kamu bankaları arasında yer alan Ziraat Bankası, 1,25 faiz oranıyla 120 ay vadeli konut kredisi veriyor.

İkinci sırada bulunan Halkbank, ikinci el konut kredisi faiz oranı ile karşımıza çıkıyor. 120 ay vadeli ikinci el konut kredisinin faiz oranı ise; 1,25 olarak belirlendi.

Listemizin son sırasında yer alan Vakıfbank, konut kredisi faiz oranını 1,35 olarak belirledi. En yüksek faiz oranını sunan Vakıfbank, gerilerden gelemeye devam ediyor.

Kredi hesaplama aracını kullanarak konut kredisi hesaplama işlemini çok kolay bir şekilde yapabilirsiniz.