Konut kredisi kullanırken dikkat edilmesi gereken en önemli konulardan biride konut kredisi faiz oranları için uygulanan rakamlardır. Genelde 10 yıllık konut kredisi paketleri gibi uzun vadeli kredi paketleri kullanıldığı için kredi faiz oranlarında yaşanan küçük farklar bile toplamda kredi kullanan kişilerin ceplerinden büyük tutarların çıkmasına neden oluyor.

 Bu nedenle konut kredisi kullanmadan önce mutlaka konut kredisi karşılaştırma işleminin yapılması çok önemlidir. Kredi karşılaştırması kullanılmak istenen kredi tutarı için farklı bankaların sunduğu teklifleri aynı sayfa üzerinde görmenizi sağlar. Bu sayede gerçekten en uygun konut kredisi faiz oranlarını veren bankayı belirlemeniz son derece kolaylaşır.

Konut Kredisi Dosya Masrafları 

Konut kredisi faiz oranlarını karşılaştırırken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta bankaların dosya masraflarını da hesaplamaya katmaktır. Çünkü bankaların en çok tercih ettikleri yöntemlerden biride konut kredisi faiz oranları için düşük rakamlar uygularken dosya masraflarını şişirerek müşterilerinden yine aynı tutarları tahsil etmektir. Bu nedenle konut kredisi dosya masrafı başta olmak üzere tüm konut kredisi masrafları kredi karşılaştırma işlemine dahil edilerek daha sağlıklı bir sonuç elde edilmelidir.

Konut Kredisi Faiz Oranları 2017 Yılında Ne Olur?

Konut kredisi kullanarak ev sahibi olmak isteyen kişilerin düştükleri en büyük yanlışlardan biri de kredi faiz oranları yüksek olduğu için beklemektir. Oysa konut kredisi yeniden yapılandırma işlemi ile kredi faiz oranlarını yeniden ayarlamak ve düşen kredi faiz oranlarından yararlanmak mümkündür. Konut kredisi faiz oranları 2017 yılında bu seviyelere yakın seyretmesi beklenirken düşüş olması halinde yeniden yapılandırma başvurusunda bulunma seçeneği sunulmaktadır.