2017 Yıllarında Güncel Konut Kredisi ve Faiz Oranları Yükselişte

Borsa Ne İşe Yarar?

Bölgemizde yaşanan tansiyonun her geçen gün yükselmesi, ekonomik verilerin belirsizliği ışığında ne yazık ki konut kredisi faiz oranları yükselmeye devam ediyor. Ne yazık ki pek çok kişi hayallerinde ki evi satın alabilmek adına “konut kredisi faiz oranları düştü” haberlerini beklemeye devam ederken konut kredisi faiz oranları yükseltildi.

Konut kredisinde faiz yükseltme kararı alan bankalar arasına Denizbank’ta girdi. Denizbank konut kredisi faiz oranları için en son Mart ayında güncellediği faiz oranlarını Mart ayının sonu itibari ile yeniden yükseltme kararı aldı. Alınan karar doğrultusunda Denizbank konut kredisi faiz oranı 1.27 seviyesinden 1.31 seviyesine çıkartıldı.

Artış kararının ardından yapılan duyuru ile konut kredisi kullanmak isteyen müşterine artı maliyet yüklemiş olan Denizbank için yapmış olduğu bu uygulamanın geri dönüşlerinin nasıl olacağı ise merak konusu oldu. Yapılan yeni düzenlemeler ile beraber ödenecek olan tutarda yaşanan farklılıklar ise şu şekilde oldu.

Yüzde 1.27 faiz oranı ile 120 ay vadeli 100 bin TL konut kredisi kullanan kişinin aylık ödemesi 1.628 Lira

Yüzde 1.34 faiz oranı ile 120 ay vadeli 100 bin TL konut kredisi kullanan kişinin aylık ödemesi 1.680,12 lira

120 ay vade için toplamda ödenecek olan tutar 6.254 Lira. Yani konut kredisi faiz oranları yükseldikten sonra Denizbank konut kredisi onayı alan kişilerin cebinden toplamda 6 bin 250 lira daha fazla para çıkmış olacak…

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız.
Lütfen adınızınızı giriniz.