Kredi kullanarak ev sahibi olmak isteyen kişiler için konut kredisi faiz oranları büyük önem taşımaktadır. Ülkemizde ne yazık ki son yıllarda artış eğilimi göstermeye devam eden kredi faiz oranları nedeni ile pek çok kişi ev alma isteğini ertelemek zorunda kalırken 2016 konut kredisi faiz oranları beklentileri de şekillenmeye devam etmektedir.

Konut Kredisi Faiz Oranları Ne Zaman Düşer 2016

Mart ve Nisan aylarında küçük puanlar ile beklenen konut kredisi indirimi gerçekleştirilmiş olsa da yine de faiz oranları hala kredi kullanmak için yüksek bulunmaktadır. Faiz oranlarının bir iki puan daha aşağıya çekilmesi beklenirken konut satışlarının büyük oranda arttığı yaz aylarında bu faiz indiriminin yapılması beklenmektedir.

Konut Kredisi Yeniden Yapılandırma 

Konut satın almak istiyorum diyen kişilere uzmanlar tarafından yapılan öneri konut kredisi faiz oranları yerine kriterlerine uygun olan bir konutu bulmaya odaklanmalarıdır. Bu sayede aranılan kritere sahip olan bir konut bulunduğunda yüksek faiz oranları ile de olsa konut kredisi kullanılarak aranılan konut satın alınmalı, ardından kredi faiz oranları düşünce konut kredisi yeniden yapılandırma başvurusunda bulunularak düşük faiz oranlarından yararlanılmalıdır. Burada amaç aranılan niteliklere sahip olan konutun bulunduğu anda satın alınarak bu avantajın kaçırılmamasıdır.