Konut Kredimi Başka Bankaya Nasıl Taşırım?

Borsa Ne İşe Yarar?

Konut kredisi transferi olarak ta bilinen konut kredisi taşıma talepleri bazen konut kredimi ödeyemiyorum diyen kişilerin kredi vadesini açarak aylık ödeme tutarlarını düşürme bazen de daha düşük konut kredisi faiz oranları ile krediyi daha cazip hale getirmek amacı ile tercih edilen bir yöntemdir. Peki, “konut kredimi başka bankaya nasıl taşırım?” diyen kişilerin izlemeleri gereken yol nedir?

Öncelikle konut kredisi transfer hizmetinden yararlanan kişilerden bankalar ne yazık ki yine konut kredisi ekspertiz ücreti ve konut kredisi dosya masrafı almakta olup bunun için transfer hesaplaması faiz indiriminden yararlanmak için yapılıyorsa mutlaka dikkate alınmalıdır. Bu nedenle konut kredimi başka bankaya taşımak istiyorum diyen kişilerin mutlaka öncesinde iyi araştırma yapmaları ve dosya masrafsız konut kredisi avantajı sunan ya da konut kredisi transferi kampanyaları sunan bankaları tercih etmeleri gerekir.

Konut kredisi transfer işlemlerinde kredi vadesinin uzatılması gibi yöntemlerle kredi ödeme tutarı azaltılabilmektedir. Yani örneğin başka bankadan 60 ay vadeli konut kredisi kullanan ve yüksek taksit tutarları neden ile konut kredimi ödemekte zorlanıyorum diyen kişiler konut kredisi taşıma başvurusunda bulunarak 120 ay vadeli konut kredisi seçeneğinden yararlanarak kredi ödeme tutarlarını azaltabilmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :   3 Ayda Bir Ödemeli Konut Kredisi Nasıl Kullanılır?

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız.
Lütfen adınızınızı giriniz.