Konut Fiyatları 2018 – 2019 Yılında Ne Olur?

Konut Fiyatları 2017 - 2018 Yılında Ne Olur
Konut Fiyatları 2017 - 2018 Yılında Ne Olur

Konut almak isteyen kişiler için gerek konut kredisi faiz oranları üzerinde yapılan indirimler gerekse de Emlak Konut GYO ve GYODER tarafından düzenlenen konut seferberliği kampanyaları ile son derece uygun bir dönem yaşanıyor. Bu dönemde konut almak isteyen kişiler için ise en çok merak edilen soruların başında “konut fiyatları 2018 yılında ne olur?” sorusu yer alıyor.

Konut Fiyatları Ne Olur?

Özellikle de konut yatırımı yapmak isteyen ya da konut kredisi kullanarak ev almak isteyen kişilerin merak ettikleri soruların başında konut fiyatları düşer mi 2018 sorusu yer almaktadır. Dolar kurunda yapılan tüm baskılara rağmen engellenemeyen artış pek çok sektörde olduğu gibi konut sektöründe de maliyetlerin artmasına neden olmaktadır.

Özellikle de inşaatlarda çok fazla kullanılan beton ve demir gibi hammaddelerin fiyatlarının dolara endeksli olmasında bu artışın payı büyüktür. Bu nedenle konut fiyatlarında Mart 2017 itibari ile son derece hızlı bir yükseliş olmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Kriz Olursa Ev Fiyatları Ne Olur?

Yaşanan siyasi belirsizlik nedeniyle ekonomik kriz beklentisi oluşmakla beraber kriz olursa ev fiyatları ne olur 2018 sorusu da son derece sıklıkla sorulmaktadır. Konut fiyatları şu an için son derece uygun seviyelerde bulunduğu için ekonomik kriz yaşansa dahi şu anki bulunduğu noktadan daha aşağıya çekilmesi beklenmiyor.

240 Ay Vadeli Konut Projeleri

Yatırım uzmanları da özellikle de konut yatırımı için düzenlenen kampanyalar kapsamında konut alımı için son derece uygun bir dönemde bulunulduğunu söylüyorlar. Emlak Konut kampanyası olarakta bilinen 240 ay vadeli konut kredisi kampanyası ile hem konut kredisi vadesi uzatılmakta hem de konut fiyatları düşürülmektedir. Bu nedenle ev almak istiyorum diyen kişilerin bu dönemi değerlendirmeleri önerilmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :   Konut Kredisi Kimlere Neden Çıkmaz?

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız.
Lütfen adınızınızı giriniz.