En Kolay Kredi Veren Bankalar Hangileridir 2018 – 2019 ?

Bankadan Ne Kadar Kredi Alabilirim ?
Bankadan Ne Kadar Kredi Alabilirim ?

Bugünkü yazımızda ” Hangi Bankalar En Kolay Kredi Veriyor? ” sorunu cevaplayacazı, her geçen gün açılan yeni bankalar ile bankacılık sektöründe yaşanan rekabette büyük oranda artarken bankaların kendi aralarında yaşadıkları bu rekabet en çok tüketicilere yaramaktadır.

Türkiye’de banka sayısının sınırlı olduğu dönemlerde kredi onayı vermek için bankalar deyim yerindeyse kırk dereden su getirirken günümüzde ise kredi notu yüksek olan kişilere bankalar kredi verebilmek adına birbirleri ile yarışmaktadır.

Özellikle 2017 de yeni açılan ve müşteri sayısı düşük olan bankalar çok daha kolay kredi onayı verebilmektedir. Zaten kredi notu yüksek olan kişilerin kredi ön onayı alması çok kolayken kredi notum düşük diyen kişilerin ise bu konuda biraz daha ısrarcı olmaları gerekmektedir.

Sizde kredi başvurum reddedildi diyorsanız öncelikle kolay kredi onayı veren bankalar arasından seçimde bulunmanız işinizi kolaylaştıracaktır. Buna ek olarak kredi başvuru tutarınızı biraz daha düşürdükten sonra tekrar kredi başvuru formu doldurmanız size yardımcı olacaktır.

Bankalardan kredi kullanarak sizlerde ihtiyacınız olan nakit ihtiyacınızı çözebilirsiniz.Günümüzde pek çok banka kolay kredi imkanı sağlamaktadır.” Kolay kredi veren bankalar   konu başlığı altında bu bankaları inceliyoruz. 

Kolay kredi veren bankalar arasında ilk sırayı Finansbank almaktadır. Finansbank kredi onayı için aylık gelir belgesi talep etmekte olup bu belgeyi teslim eden kişilere çok daha kolay bir şekilde kredi onayı vermektedir. Yine yeni bankalar arasında yer alan Odeabank ile Şekerbank ihtiyaç kredisi başvurularında daha kolay bir şekilde kredilerin onaylanmasını sağlamaktadır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :   2018 Yılında Konut Kredisi Ara Ödemelerinde Faiz İndirimi Olucak Mı ?

Banka sayısının artması ile beraber kolay kredi veren bankalar 2017 yılında artış göstermekle beraber yine de kara listedeyken kredi almak ne yazık ki mümkün değildir. Yani en kolay kredi veren bankalar dahi ne yazık ki kredi onayı konusunda olumsuz karar vermekte olup bu bankaların tek sağladığı kolaylık kredi notu düşük kişilere kredi vermesidir.

Ayrıca bankalar son dönemde mobil bankacılığı artırmak için cep telefonu uygulaması üzerinden yapılan kredi başvurularından daha düşük faizli kredi imkanları sunmaktadır.Sizlerde bankalarda kredi başvurusu yapmadan önce mutlaka bankaların mobil uygulamalarını cep telefonunuza indirmenizde fayda var.

Bankalardan kredi kullanmadan önce mutlaka her bankanın şubeleri üzerinden kredi teklifi almayı ihmal etmeyin !!

2016 yılına girdiğimiz şu günlerde bankalar müşterilerine yeni yeni kredi kampanyaları ile daha iyi hizmet vermeyi hedeflemektedir.2016 yılında bankalar üzerinden rahatlıkla kredi kullanmak istiyorsanız ilk yapmanız gereken tüm bankalarda kredi teklifi alarak karşılaştırma yapmaktır.Böylece öncelik olarak bankalar arasında sizlere en uygun krediyi hangi bankanın vermiş olduğunu bulabilirsiniz.

ikinci adım olarak sa hangi bankadan kredi kullanacağınıza karar verdikten sonra bankanın size vermiş olduğu kredi kampanyaları arasından seçim yapabilirsiniz.2017 yılında en kolay kredi veren bankaların listesi şu şekildedir.

 • Akbank
 • Yapı Kredi
 • Odeabank
 • Halkbank
 • Finansbank
 • İşbankası
 • Ziraat Bankası
 • Vakıfbank

Bu bankalar üzerinden kolay bir şekilde düşük faiz ve uzun vade oranları ile kredi kullanabilirsiniz.Ayrıca günümüzde bankaların düşük faizli kredi paketleri aşağıdaki gibidir;

Garanti Bankası İhtiyaç Kredisi Ödeme Planı

Garanti Bankası İhtiyaç Kredisi Ödeme Planı
Garanti Bankası İhtiyaç Kredisi Ödeme Planı

Vakıfbank İhtiyaç Kredisi Ödeme Planı

Vakıfbank Ödeme Planı
Vakıfbank Ödeme Planı

Kredi almak her zaman için sanıldığı kadar kolay olmayabilir. Banka şubesine gitmek, sıra almak, bireysel müşteri temsilcisine borcuna sadık bir müşteri olduğunuzu anlatmak… Tüm bunlar saatlerinizi alabilir, üstelik başvurunuzun olumlu sonuçlanıp sonuçlanmayacağı da kesin değildir. Oysa tüm bunlarla vakit kaybetmektense kolay kredi veren bankaların mobil uygulamalarını indirmek çok daha akıllıca bir hareket olabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :   Odeabank Ek Hesap Nedir?

Kolay kredi nasıl alınır?

Teknolojiye yatırım yapan ve müşterilerinin banka şubelerine uğramadan kredi başvurusunda bulunabilmelerine imkân tanıyan bankalar, kolay kredi veren banka olarak nitelendirilebilir. Bunun için mobil uygulama veya internet şubesi aracılığıyla kredi başvurusu kabul eden aşağıdaki bankalara başvuru yapabilirsiniz:

 • Enpara
  Hiçbir evrak talep etmeyen ve kefil şartı koşmayan Enpara, QNB Finansbank’ın şubesi bankacılık hizmetleri sunduğu bir alt markasıdır. 30 bin TL’ye kadar kredi başvurularınız 48 ay vade ile taksitlendirilir. Üstelik bunun için hiçbir evrak veya kefil göstermeniz gerekmez.
 • ING Bank
  Son dönemde yüksek faiz oranlarıyla dikkat çeken ve reklam yatırımlarına büyük ağırlık veren ING Bank, evraksız ve kefilsiz kredi başvurusu kabul ediyor. 50 bin TL için 48 ay taksitle kredi başvurusunda bulunabiliyorsunuz. ING Bank müşterisi değilseniz yine sorun yok, kurye ayağınıza kadar gelip belgeleri imzalatıp başvurunuzu alıyor. Belge talep edilmiyor.
 • CEPTETEB
  Mobil uygulamasını indirdikten sonra kredi başvurusu yapabileceğiniz CEPTETEB, çok kısa süre içinde başvuruları olumlu veya olumsuz cevaplandırmasıyla da biliniyor. Yalnızca sigorta yaptırma şartı koşan CEPTETEB, bundan başka bir evrak istemiyor. Ayrıca almak istediğiniz kredi miktarının yüzde 5’i tahsis ücreti olarak alınıyor. Bunların haricinde ekstra bir sürpriz karşınıza çıkmıyor.
 • N Kolay
  Passolig kartlarıyla hayatımıza giren Aktif Bank, şubeye gitmeden hafta sonu dahi kredi başvurusu kabul eden N Kolay programını hayata geçirmiş bulunuyor. Yalnızca yüzde 5 oranında kredi tahsis ücreti ödeyerek başvuruda bulunabilir, paranızı tüm PTT veya Aktif Bank şubelerinden ücretsiz olarak çekebilirsiniz.
 • Türkiye İş Bankası
  Ünlü komedyen Cem Yılmaz’ın oynadığı reklamlarıyla “Anında kredi” hizmetinin tanıtımını gerçekleştiren İş Bankası da belgesiz, online olarak kredi başvurusu kabul eden bankalar arasına girmiş bulunuyor. Dilerseniz İşCep, dilerseniz de İş Bankası’nın web sitesi üzerinden 25 bin TL’ye kadar kredi başvurusu yapabilirsiniz. Sigorta yaptırmanız şart, ayrıca diğer çoğu bankada olduğu gibi yüzde 5’lik tahsis ücreti de karşınıza çıkacaktır.

Bankalar müşteri olmayanlara da kredi veriyor

Kimi bankalar yalnızca kendi müşterilerine, kimileri de isteyen herkese banka şubesine gitmeden belli bir miktara kadar kredi verebiliyor. CEPTETEB ve Enpara dileyen herkese tahsis ücreti olmaksızın, sigorta yaptırma şartını koşarak 30 bin TL’ye kadar kredi veren bankalar arasında yer alıyor.

Her ne kadar kağıt üstünde “belgesiz, evraksız” diye reklam ediliyor olsa da kredi notu puanınız düşükse bankalar sizden ekstra belgeler talep edebilir. Kredi almakta ısrarcıysanız, bu belgeleri temin etmeye de hazır olmanızda fayda var.

Kolay kredi alabilmek için yapmanız gerekenler

TC kimlik numaranız üzerinden banka hesap kayıtlarınızı inceleyen, Findeks kredi notunuzu sorgulayan ve borçluluk durumunuzu öğrenen bankalardan kolayca kredi alabilmek için itibarlı bir müşteri olmanız gerekir. Bu itibarı sağlamak da borçlarınızı günü gününe ödemekten, halihazırda aktif kredinizin olmamasından ve kredi notu puanınızın riskli gruba girmemiş olmasından geçer.

Adli sicil kaydınızın olmaması, hakkınızda devam eden bir mahkeme davasının olmaması da kolayca kredi almanıza yardımcı olabilir. Eğer işsizseniz, Sosyal Güvenlik Kurumu’nda aktif devam eden prim ödemeniz yoksa kredi almanız çok zordur.

33 YORUMLAR

 1. bence garanti bankası bu konuda tercih edilebilir. diğer bankalara nazaran garanti bankasından kredi kullanmak daha kolay. kredi notunuz ve çalıştığınız banka da bu konuda önemli tabi. başka bankalara gidip olumsuz sonuçlar alıp notunuz düşürmek yerine garanti bankasını deneyin derim ben.en azından garanti bankasından başlayın hem faiz oranları bu ara çok uygun

 2. Bu konuda Türkiye’de yeni şubeleşmeye başlayan yabancı menşeli bankaları da tercih edebilirsiniz. Özellikle bireysel pazardan pay alabilmek adına çok uygun koşullarda kredi verebiliyorlar. Ayrıca kendilerini ispat edebilmek için yaptıkları hızlı cevaplandırmalar da size zaman kazandırmış oluyor. Herhangi bir güven problemi yaşamazsınız kesinlikle.Neticede çok uluslu bankaların Türkiye’deki şubelerinden bahsediyoruz. Bence denemekte yarar var.

 3. Bankaların kredi kampanyalarına her gün bir yenisi ekleniyor.Bankaların hepsinden kredi almak artık çok kolay.Bence kolay kredi veren bankalar arasında ilk sırada finansbank var.Kredi başvurusu yaptım ve kredi onayı için istenen aylık gelir belgesini hazırlatıp verdikten sonra istediğim miktarda kredinin onaylanması çok kısa sürede oldu. En kolay kredi veren banka Finansbank

 4. en kolay kredi veren banka hangisi?
  dosya masrafını hangi banka da daha az alıyor ve taksitlendirme seçeneği var mı?
  kredi faiz oranı ne kadar ve vade süresi ne kadar?
  dosya masrafı alıyor mu?
  maaşa göre taksit ayarlaması yapılabiliyor mu?
  son olarak en uzun vadeli kredi için hangi bankaya başvuralım? ve en düşük faiz oranlı kredi hangi bankada?

 5. Özellikle ihtiyaçların artmasıyla kredi imkanı sağlayan bankalarla yapılan işlemler de fazlalaştı. Bu bakımdan tüm kredi kullanacak kişiler kendileri için en uygun ödeme seçeneği sunan bankayla çalışmak istiyorlar.Bu tür sitelerde yer alan kısa ve açıklayıcı bilgiler bu yüzden çok işe yarıyor. Böylece kısa bir araştırmayla en uygun faiz seçeneği öğrenilebiliyor. Çok güzel bir tanıtım özeti olmuş.

 6. Bankalar ile bir çoğumuzun başı dertte finansbank , odeabank ve şekerbank kredime daha kolay onay verdi bunun yanı sıra oranları hususunda da diğer bankaralara göre daha iyi oranlar vermişti. Onay alınamayan her kredi kredi notumuzu düşürdüğü için finansbank, şekerbank ve odeabank gibi daha kolay onay alınan bankaları tercih etmekte fayda var.

 7. İnsanlar ailelerinden daha fazla bankalarla muhattap olmaktadır ki bu da ne kadar muhabbet o kadar tez ayrılık getirmektedir. bunun sebebi ise insanların ülke standartlarında paraya ihtiyaç duymaları. benim şahsi gözlemlerime göre en kolay tüketici kredisini vakıfbank odeobank ve finansbank vermekte. daha müşteri odaklı yaklaşım sergiliyor bu üç banka ve daha kolay çözüm seçenekleri oluşturuyorlar.

 8. Kredi almak günden güne kolaylaşıyor. Yazıda da belirtildiği üzere Finansbank krediye açılan kolay kapılardan biri. Onu takip eden Garanti bankası Denizbank gibi bankalarda var. Yine bankaların yeni kredi reklamlarında ihtiyaç kredisiyle meşhur olan Akbank var. Çiftçi ve kamu çalışanlarına krediyi kolaylaştıran Ziraat bank var. Bu tur bankalar ihtiyaç sahiplerinin tercih edebileceği bankalardır.

 9. bankalar arasında faizi düşük olan masrafı yüksek, masrafı düşük olanın faizi yüksek çıkıyor. ama genel ortalamada katılım bankları, arab yatırım bankaları daha iyi gibi, katılımda paranın kuru ve haçmi etkiliyo o yüzden domestic bankalardan daha fazla gelir elde etme yöntemleri var fakat ulusal bankalar ise kısıtlı. arab bankalarında ise konu daha çok paranın hacmi ile ilgili yani yani müşteri sayısı ve parasal hacim.

 10. Mevcut sistemde kolay kredi almanın tek yolu genel anlamda kredi alacağınız bankaya temiz bir ödeme geçmişine sahip olarak başvuru yapmış olmanız ve tabii ki tercih edeceğiniz kredi tutarı. Seçeceğiniz kredi tutarına göre ödeyeceğiniz faiz yüzdesi de değişkenlik göstermekle beraber minimum 10.000 lira gibi bir kredi için en kolay ve hızlı onay veren banka Deniz Bank diye tahmin ediyorum.

 11. Önceden bankalar kredi vermemek için bin dereden su getirirlerdi. Şimdi ise biz bankalardan yakamızı kurtaramıyoruz. Hele de kredi notunuz biraz yüksekse size kredi verebilmek için resmen peşinizden ayrılmıyorlar. Aslında şu an bu duruma gelmemizde banka sayılarının artmasının da fazlaca payı var. Banka sayıları artınca otomatikman rekabette arttı. Bu da bir şekilde böyle ilginç durumları ortaya çıkartıyor.

 12. Düşük faiz oranları sayesinde artık neredeyse hiç nakit taşımıyorum. Ögrenci olduğum için ihtiyaçların ardı arkası kesilmiyor ve sınırlı harçlıklarla hem harcamalarımı yapıp hem de ödeme sıkıntısı çekmemek için iyi bir sistem oturtmam gerekiyor. İş bankası bu anlamda sorunlarımı tamamen çözdü. Taksit seçenekleri ve düşük faiz oranlarıyle meslek hayatında da kullanmaya devam edeceğim bir banka…

 13. Kredi puanınız düşükse kesinlikle küçük bankalara veya Türkiye’ de yeni şubeleşen bankalara gitmelisiniz. Hatta gideceğiniz bankanın şubesi bile önemli eğer bana kredi çıkmaz diyorsanız şansınızı pek kimsenin uğramadığı şubelerde deneyin. Sonuçta banka çalışanları da verdikleri krediye göre prim alıyor. Zaten bir sürü müşterisi olan banka çalışanı sizinle uğraşmadan reddeder talebinizi.

 14. Bence en uygun banka Akbank.Şubeye gitmeden, imza, belge gerektirmeden hatta internetten bile kredi talebinde bulunabiliyorsunuz. Ayrıca da sizi hiç uğraştırmıyor, telefon bankacılığıyla müşterilerinin sorunlarına çözüm odaklı yaklaşıyorlar, zorluk çıkartmıyorlar. Diğer bankalar en ufak bir sorunda şubeye yönlendiriyor. Akbank yerinde, anında sorun çözüyor. Dosya masrafı faiz oranları ise hemen hemen her bankada aynı. Düşük faiz oranlarına aldanmayın, dosya masraflarıyla telafi ediyorlar, yani ya dosya masrafı yüksek faiz oranı düşük ya da faiz oranı yüksek dosya masrafı düşük oluyor. Onun için genelde bütün bankaların tüketicelerden almış olduğu miktar aynı, tek fark müşterilerine sorunlarında çözüm odaklı yaklaşımları, her sorunda şubeye yönlendirmemeli.

 15. Eğer kara listeye alinmissaniz kesinlikle 5 yil hic bir bankadan kredi cekemiyorsunuz.kredi notunuz yuksekse yada ortalardaysa hemen her banka kredi imkani sunuyor.Bazi bankalar istekleriyle sizi zorlarken bazisi kolayca veriyor.Yani sizin kredi notunuz en önemli silahiniz.Kolay kredi veren bankalardan biri ıngbank.Garanti bankasi ince eleyip sık dokuyor.

 16. kredi konusunda sürekli yeni duyumlar çıkıyor ve bankalar çeşitli kampanyalar yapıyorlar. Kredi almak isteyenler kolay bir şekilde gidip ihtiyaçlarına göre alma şansı kazanıyorlar. Ön araştırma yapmak bu konuda çok önemli. İlerde sıkıntıya sokmamaları gerekli. Yapı Kredi ve Akbank bence en ideal olanları. Uyguladıkları düşük faiz uygulamaları ve taksit imkanlarıyla da özellikle tercih sebebleri arasında.

 17. Kredi çekmek istiyorsanız, düzenli bir gelirinizin olması, ödemelerinizi zamanında yapıyor olmanız gibi faktörlerle belirlenen kredi notu çok önemli. Yalnız, müşterilerin kendileri için dikkat etmeleri gereken birçok husus var. Bankaların istedikleri koşulları sağlıyor olan bir birey kalkıştığı işin iyice farkında olmalı. Çok gerekmedikçe kredi almak bana kalırsa gereksiz. Evet, günümüzde zor bir durum toptan para ihtiyaçlarında kredi almama seçeneği ama sonuçta borç. İyi değerlendirilmeli. Büyük bankaları tercih edilmeli.

 18. Bankaların reklamlarına bakarsak hepsi krediyi çok kolay veriyor. Arkadaşınızdan bile bu kadar kolay para alamazsınız ama bankalardan gidin hemen parayı çekin her şey basitmiş gibi anlatılıyor. Ama kazın ayağı öyle değil kredi çekmeye gittiğiniz anda reklamda hiç söz edilmeyen onlarca prosedür karşınıza çıkartılıyor. Finansbank gerçekten bu konuda en az uğraştıran banka.

 19. Yazıda da belirtildiği gibi banka sayısı artık çok fazlalaştı. Rekabet üst düzeyde ve bu yüzden de çok sayıda kampanya oluyor. Her gün televizyonlarda onlarca farklı bankanın kredi fırsatı reklamlarını görüyoruz. Bankalar da bu konuya çok yatırım yapıyorlar. İnce eleyip sık dokuyup karar vermek lazım. Özellikle büyük miktarlarda kredi çekiliyorsa benim tercihim daha büyük bankalar.

 20. yapmak size e-posta yoluyla bize bugün bireysel ve kurumsal organizasyonlara% 2 faiz oranı ile kredi sunuyoruz? işinizi başlangıç için bir kredi ihtiyacım (sanchezloanfirm@gmail.com)

 21. Biz yılda% 3 bir ilgi ile her kişi veya şirket için kredi sunuyoruz. Daha fazla bilgi için, e-mail yoluyla bizimle irtibata geçini: (privateloaninvestment@hotmail.com)

 22. Günümüz şartlarında bazı ihtiyaçlarımız için bankalara başvurabiliyoruz. Ev alırken, araba alırken ya da günlük ihtiyaçlarımızda bankaların sunmuş olduğu kredi imkanlarından yararlanabiliyoruz. Evlilik hazırlığı yapanlar, sağlık sorunu yaşayanlar, çocuğu için eğitim harcamaları yapanlar ya da araç almak ve değiştirmek isteyenler için çeşitli kredi imkanları sağlanmaktadır. Günümüz şartlarında bu giderlerimiz için maddi durumunuz yeterli olmayabiliyor. Bu durumlarda bankaların kolay ödemeli ve uygun faizli kredi fırsatlarından yararlanabilirsiniz. Tabiî ki bu kredileri kullanırken ödeme seçenekleri, faiz oranları ve vade imkanları da çok önemli.. Kullandığımız kredi için vade seçeneği oldukça önemlidir. Çünkü vade seçeneklerimize göre aylık ödeme tablomuz belirleniyor. Aynı zamanda vade seçenekleri toplam ödenecek olan borcunuzun miktarını da değiştirebiliyor.. Ödediğimiz borç tutarı değişebiliyor. Her banka kredi seçeneğine göre farklı vade imkanları sağlamaktadır. Kullanmış olduğunuz kredi vadenize göre ödeme seçeneklerinizde belirlenmektedir.

 23. Odeabankdır kesinlikle. Ssksız gelir belgesiz 1170 puanıma göre 10bin tl aldım. 531 tl ödemeli 24 ay aldım. Ben bile şaşırdım nasıl aldığıma. Sağolsunlar çok mutlu oldum ama hazır para hemen bitiyor ve daha 7.taksidi ödedim:(

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız.
Lütfen adınızınızı giriniz.