Bugünkü yazımızda ” Hangi Bankalar En Kolay Kredi Veriyor? ” sorunu cevaplayacazı, her geçen gün açılan yeni bankalar ile bankacılık sektöründe yaşanan rekabette büyük oranda artarken bankaların kendi aralarında yaşadıkları bu rekabet en çok tüketicilere yaramaktadır.

Türkiye’de banka sayısının sınırlı olduğu dönemlerde kredi onayı vermek için bankalar deyim yerindeyse kırk dereden su getirirken günümüzde ise kredi notu yüksek olan kişilere bankalar kredi verebilmek adına birbirleri ile yarışmaktadır.

Özellikle 2017 de yeni açılan ve müşteri sayısı düşük olan bankalar çok daha kolay kredi onayı verebilmektedir. Zaten kredi notu yüksek olan kişilerin kredi ön onayı alması çok kolayken kredi notum düşük diyen kişilerin ise bu konuda biraz daha ısrarcı olmaları gerekmektedir.

Sizde kredi başvurum reddedildi diyorsanız öncelikle kolay kredi onayı veren bankalar arasından seçimde bulunmanız işinizi kolaylaştıracaktır. Buna ek olarak kredi başvuru tutarınızı biraz daha düşürdükten sonra tekrar kredi başvuru formu doldurmanız size yardımcı olacaktır.

Bankalardan kredi kullanarak sizlerde ihtiyacınız olan nakit ihtiyacınızı çözebilirsiniz.Günümüzde pek çok banka kolay kredi imkanı sağlamaktadır.” Kolay kredi veren bankalar   konu başlığı altında bu bankaları inceliyoruz. 

Kolay kredi veren bankalar arasında ilk sırayı Finansbank almaktadır. Finansbank kredi onayı için aylık gelir belgesi talep etmekte olup bu belgeyi teslim eden kişilere çok daha kolay bir şekilde kredi onayı vermektedir. Yine yeni bankalar arasında yer alan Odeabank ile Şekerbank ihtiyaç kredisi başvurularında daha kolay bir şekilde kredilerin onaylanmasını sağlamaktadır.

Banka sayısının artması ile beraber kolay kredi veren bankalar 2017 yılında artış göstermekle beraber yine de kara listedeyken kredi almak ne yazık ki mümkün değildir. Yani en kolay kredi veren bankalar dahi ne yazık ki kredi onayı konusunda olumsuz karar vermekte olup bu bankaların tek sağladığı kolaylık kredi notu düşük kişilere kredi vermesidir.

Ayrıca bankalar son dönemde mobil bankacılığı artırmak için cep telefonu uygulaması üzerinden yapılan kredi başvurularından daha düşük faizli kredi imkanları sunmaktadır.Sizlerde bankalarda kredi başvurusu yapmadan önce mutlaka bankaların mobil uygulamalarını cep telefonunuza indirmenizde fayda var.

Bankalardan kredi kullanmadan önce mutlaka her bankanın şubeleri üzerinden kredi teklifi almayı ihmal etmeyin !!

2016 yılına girdiğimiz şu günlerde bankalar müşterilerine yeni yeni kredi kampanyaları ile daha iyi hizmet vermeyi hedeflemektedir.2016 yılında bankalar üzerinden rahatlıkla kredi kullanmak istiyorsanız ilk yapmanız gereken tüm bankalarda kredi teklifi alarak karşılaştırma yapmaktır.Böylece öncelik olarak bankalar arasında sizlere en uygun krediyi hangi bankanın vermiş olduğunu bulabilirsiniz.

ikinci adım olarak sa hangi bankadan kredi kullanacağınıza karar verdikten sonra bankanın size vermiş olduğu kredi kampanyaları arasından seçim yapabilirsiniz.2017 yılında en kolay kredi veren bankaların listesi şu şekildedir.

 • Akbank
 • Yapı Kredi
 • Odeabank
 • Halkbank
 • Finansbank
 • İşbankası
 • Ziraat Bankası
 • Vakıfbank

Bu bankalar üzerinden kolay bir şekilde düşük faiz ve uzun vade oranları ile kredi kullanabilirsiniz.Ayrıca günümüzde bankaların düşük faizli kredi paketleri aşağıdaki gibidir;

Garanti Bankası İhtiyaç Kredisi Ödeme Planı

Garanti Bankası İhtiyaç Kredisi Ödeme Planı

Garanti Bankası İhtiyaç Kredisi Ödeme Planı

Vakıfbank İhtiyaç Kredisi Ödeme Planı

Vakıfbank Ödeme Planı

Vakıfbank Ödeme Planı

Kredi almak her zaman için sanıldığı kadar kolay olmayabilir. Banka şubesine gitmek, sıra almak, bireysel müşteri temsilcisine borcuna sadık bir müşteri olduğunuzu anlatmak… Tüm bunlar saatlerinizi alabilir, üstelik başvurunuzun olumlu sonuçlanıp sonuçlanmayacağı da kesin değildir. Oysa tüm bunlarla vakit kaybetmektense kolay kredi veren bankaların mobil uygulamalarını indirmek çok daha akıllıca bir hareket olabilir.

Kolay kredi nasıl alınır?

Teknolojiye yatırım yapan ve müşterilerinin banka şubelerine uğramadan kredi başvurusunda bulunabilmelerine imkân tanıyan bankalar, kolay kredi veren banka olarak nitelendirilebilir. Bunun için mobil uygulama veya internet şubesi aracılığıyla kredi başvurusu kabul eden aşağıdaki bankalara başvuru yapabilirsiniz:

 • Enpara
  Hiçbir evrak talep etmeyen ve kefil şartı koşmayan Enpara, QNB Finansbank’ın şubesi bankacılık hizmetleri sunduğu bir alt markasıdır. 30 bin TL’ye kadar kredi başvurularınız 48 ay vade ile taksitlendirilir. Üstelik bunun için hiçbir evrak veya kefil göstermeniz gerekmez.
 • ING Bank
  Son dönemde yüksek faiz oranlarıyla dikkat çeken ve reklam yatırımlarına büyük ağırlık veren ING Bank, evraksız ve kefilsiz kredi başvurusu kabul ediyor. 50 bin TL için 48 ay taksitle kredi başvurusunda bulunabiliyorsunuz. ING Bank müşterisi değilseniz yine sorun yok, kurye ayağınıza kadar gelip belgeleri imzalatıp başvurunuzu alıyor. Belge talep edilmiyor.
 • CEPTETEB
  Mobil uygulamasını indirdikten sonra kredi başvurusu yapabileceğiniz CEPTETEB, çok kısa süre içinde başvuruları olumlu veya olumsuz cevaplandırmasıyla da biliniyor. Yalnızca sigorta yaptırma şartı koşan CEPTETEB, bundan başka bir evrak istemiyor. Ayrıca almak istediğiniz kredi miktarının yüzde 5’i tahsis ücreti olarak alınıyor. Bunların haricinde ekstra bir sürpriz karşınıza çıkmıyor.
 • N Kolay
  Passolig kartlarıyla hayatımıza giren Aktif Bank, şubeye gitmeden hafta sonu dahi kredi başvurusu kabul eden N Kolay programını hayata geçirmiş bulunuyor. Yalnızca yüzde 5 oranında kredi tahsis ücreti ödeyerek başvuruda bulunabilir, paranızı tüm PTT veya Aktif Bank şubelerinden ücretsiz olarak çekebilirsiniz.
 • Türkiye İş Bankası
  Ünlü komedyen Cem Yılmaz’ın oynadığı reklamlarıyla “Anında kredi” hizmetinin tanıtımını gerçekleştiren İş Bankası da belgesiz, online olarak kredi başvurusu kabul eden bankalar arasına girmiş bulunuyor. Dilerseniz İşCep, dilerseniz de İş Bankası’nın web sitesi üzerinden 25 bin TL’ye kadar kredi başvurusu yapabilirsiniz. Sigorta yaptırmanız şart, ayrıca diğer çoğu bankada olduğu gibi yüzde 5’lik tahsis ücreti de karşınıza çıkacaktır.

Bankalar müşteri olmayanlara da kredi veriyor

Kimi bankalar yalnızca kendi müşterilerine, kimileri de isteyen herkese banka şubesine gitmeden belli bir miktara kadar kredi verebiliyor. CEPTETEB ve Enpara dileyen herkese tahsis ücreti olmaksızın, sigorta yaptırma şartını koşarak 30 bin TL’ye kadar kredi veren bankalar arasında yer alıyor.

Her ne kadar kağıt üstünde “belgesiz, evraksız” diye reklam ediliyor olsa da kredi notu puanınız düşükse bankalar sizden ekstra belgeler talep edebilir. Kredi almakta ısrarcıysanız, bu belgeleri temin etmeye de hazır olmanızda fayda var.

Kolay kredi alabilmek için yapmanız gerekenler

TC kimlik numaranız üzerinden banka hesap kayıtlarınızı inceleyen, Findeks kredi notunuzu sorgulayan ve borçluluk durumunuzu öğrenen bankalardan kolayca kredi alabilmek için itibarlı bir müşteri olmanız gerekir. Bu itibarı sağlamak da borçlarınızı günü gününe ödemekten, halihazırda aktif kredinizin olmamasından ve kredi notu puanınızın riskli gruba girmemiş olmasından geçer.

Adli sicil kaydınızın olmaması, hakkınızda devam eden bir mahkeme davasının olmaması da kolayca kredi almanıza yardımcı olabilir. Eğer işsizseniz, Sosyal Güvenlik Kurumu’nda aktif devam eden prim ödemeniz yoksa kredi almanız çok zordur.