Gelişen teknoloji sayesinde mobil uygulamaları ve mobil uygulama çeşitliliğinde de gelişimler oldu. Akıllı cep telefonu uygulamaları sayesinde bankalar artık müşterilerine kolaylıkla her an ulaşabilir oldu. Bu durum elbette müşteriler içinde oldukça avantajlı. Her türlü işlemini akıllı cep telefonundan yaparak şubeye gitmeden birçok işlemi gerçekleştirebilen müşteriler aynı zamanda kredi talebinde de bulunarak hesaplarına tanımlanan krediyi hemen kullanabiliyorlar.

Mobilden Anında Kredi Uygulamasının Avantajları

Kişilerin acil nakit ihtiyaçları ya da şubeye gidecek zamanı olmayan kişiler için oldukça avantajlı bir uygulama olan mobilden anında kredi uygulaması birçok avantajı da sunuyor.Banka müşterileri kredilerini şubesiz, kefilsiz, gelir belgesiz olarak anında alabilmenin rahatlığına kavuşabilirken bankalardan müşterilerine kolay ulaşabilmenin avantajını yaşıyor.

Birçok banka tarafından sunulan avantajlı kredi kampanyaları bankalar arasında da belli bir rekabette sebep oldu. Uygun faiz seçenekleri, uygun ödeme planı gibi birçok seçeneğe yer açan bankaların sunduğu bu kredilerde 2018 yılında devam ediyor. 2018 yılında en kolay kredi veren bankaları ve sundukları avantajları yazımızda bulabilirsiniz.

Bankalarca Uygulanan Anında Kredi ve Vade Seçenekleri

Bankalar tarafından uygulanan anında kredi uygulamalarında farklı tutarlar, avantajlar ve faiz oranları yer alıyor. Kimi bankalar kredi tahsis ücreti almazken kimi bankalar ise bankanın müşterisi olmasa bile anında krediyi hesabınıza aktarabiliyor. Anında kredi imkanlarında kredi notu da son derece önem taşır. Fakat bazı bankalar özellikle kampanyalarında kredi notu düşük olan kişilerde kolay krediden yararlanma imkanını sunuyor. Her bir banka tarafından sunulan kredi avantajları farklı olsa da en uygun ve en avantajlı kredi imkanını veren bankalar aşağıdaki listede yer alıyor.

  • ING Bank Anında Kredi

Banka müşterisi olmanıza gerek olmadan yaklaşık 50000 TL ‘ye kadar kredi kullanımına yer açan ING Bank, en fazla 48 ay vade seçeneği sunuyor. ING Bank 1,39 yüzdelik faiz oranını sunuyor. Buna göre banka anında kredi onayını verirken gerekli gördüğü takdirde bazı belgelerin teminini isteyebilir.

  • CEPTETEB Kolay Kredi

CEPTETEB kolay kredi ile bankanın müşterisi olmasanız bile internet üzerinden 30000 TL’ye kadar kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. 3 illa 24 ay arasında vade sunan banka aynı zamanda kredi tahsis ücreti de almıyor.

  • ENPARA Kolay Kredi

Kredi tahsis ücreti alınmayan ENPARA’ da kredi vadesi en fazla 48’dir. 30000 TL ‘ye kadar kredinizi bankanın müşterisi olmasınız bile talep edebilirsiniz.

Düşük Kredi Notuna Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Her bir bankanın yıllık belli bir toplama sahip kredi kullandırma limiti vardır. Kredi kullandırma ve kredi taleplerinde belli bir değerlendirme ve kıstasa sahip olan bankalar bu seçimlerini yaparken değerlendirmelerinde kredi notuna da bakılır. Kredi notu düşük olan müşteri demek borçlanma durumunda olan kişi anlamına da geliyor. Bu borçlandırma durumunda ödemelerinde dengesizlik olması ise kredi notunun daha da düşmesine sebep olur.

Hangi bankaya ait borcunuz olursa olsun tüm bankalar bu borç ile ilgili bilgiye kredi notunuz ile öğrenebilirler. Bu sebep ile kredi notu düşük olan kişilerin bankalardan kredi temin etmeleri oldukça güçtür. Fakat ihtiyaç dahilinde kredi notu düşük olmasına rağmen kredi onayını veren bankalar bulunuyor. Kredi notunuz düşük ise nakit ihtiyacınız için bu bankaların sunduğu avantajlı kredilerden faydalanabilirsiniz.

  • Aktif Bank Anında Kredi

Kredi notu düşük olan müşterilere de kredi fırsatı sunan Aktif Bank, diğer bankalara göre daha çok kredi imkânı tanıyor. Diğer bankalardan kredi alamayan müşteriler Aktif Bank anında krediden yararlanabilirler.