Kolay Kredi Çekmek İçin Kredi Notumun Kaç Olması Gerekir?

Kolay Kredi Çekmek İçin Kredi Notumun Kaç Olması Gerekir?

Değerli okuyucular kredi notu ile kredi onayı arasında yakın bir ilişki vardır. Kredi notunun düşük olması halinde kredi onayı alınması zorlaşmaktadır. Bu nedenle kolay kredi almak isteyen kişilerin mutlaka kredi notuna özen göstermeleri ve kredi notunu yükseltmek için ödeme tarihlerine dikkat etmeleri gerekmektedir.

En Düşük Kredi Notu Kaç Olmalıdır ?

Kredi talebinizin onaylanabilmesi için kredi notu ortalamasının en az 1150 puan ve üzeri olması gerekir. Kredi notu sorgulama işleminin ardından hesapladığınız kredi notu ortalaması 1150 puanın altındaysa kredi almanız çok zordur. Özellikle de 900 puan sınırdır ve bu puanın altında olan kişilerin kredi alması mümkün değildir. Kolay ve rahat bir şekilde kredi çekmek için kredi notunun 1500 ve üzerinde olması gerekir.

En Yüksek Kredi Notu

En yüksek kredi notu 1900’dür. Kredi notunun yanı sıra kredi başvuru formunu dolduran kişinin sigortalı çalışma süresi ve son çalıştığı iş yerindeki çalışma süresi önemlidir. Aynı iş yerinde çalışan kişilerin kredi notu sürekli artarken, sigortalık süresi fazla olan kişilerin de kredi notları yükselmektedir. Kısaca özetlemek gerekirse kolay kredi alabilmek için kredi notunun 1150 ile 1500 arasında olması ve en az 6 aylık sigorta süresi bulunması gerekmektedir.

Nasıl Kredi Kullanabilirim ?

Ayrıca aylık gelir tutarı yüksek olan kişiler de kolaylıkla kredi alabilir.Kredi notu iyi olan ve aylık sabit bir geliri bulunan kişilerin kredi almaları diğer kişilere nazaran çok daha kolaydır. Sizde kolay yoldan kredi almak istiyorsanız öncelikle kredi notu sorgulaması yapmanız gerekmektedir. Herhangi bir nedenden ötürü kredi başvurunuz reddediliyorsa farklı yollar bulmaya çalışmalısınız. Maaşınızı aldığınız ve mevduat hesabınızın bulunduğu bankadan kredi almak çok daha kolay olabilir.

Ayrıca bankaların rekabet içinde bulunduğu şu dönemde hangi bankanın hangi kampanyayı sunduğuna dikkat etmelisiniz. Müşterinin ilgisini çekmek için bankaların çoğu düşük faizli ve yüksek vadeli kredi imkanı sağlamaktadır. Kredi notunuzun yüksek olması her ne kadar tüm bankalardan kredi almanıza imkan sağlasa da, yüksek faiz ödemek istemeyen kişilerin banka araştırmasını iyi yapması gerekir. Aksi taktirde kampanyalardan yararlanamaz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ