Konut kredisi onayı almakta zorlanan kişilerin atmaları gereken ilk adım kolay konut kredisi onayı veren bankalar üzerinden başvurularını yenilemektir. Her bankanın kredi kullandırma sürecinde dikkate aldığı veriler farklı olup bu nedenle bir bankanın kredi reddi kararı verdiği başvuruyu bir diğer banka onaylayabilmektedir.

Kara listede olanlara kredi veren bankalar bulunmadığı için bu kişilerin konut kredisi kullanmaları mümkün olmazken düşük kredi notu ortalaması nedeniyle konut kredisi reddi yaşayan kişilerin ise onay almak için bir şansları bulunmaktadır. Bu nedenle konut kredisi veren bankalar üzerinden seçimde bulunurken sorunlu olan kişilerin en uygun konut kredisi paketlerini sunan banka yerine en kolay kredi veren bankalar konusuna odaklanmaları gerekir.

Odeabank Konut Kredi Başvuru

İhtiyaç kredisi paketlerinde olduğu gibi konut kredisi paketlerinde de kolay kredi onayı verdiği bilinen Odeabank konut kredisi paketinde başvuruları daha kolay bir şekilde onaylamaktadır. Özellikle de düşük kredi notu düşük olana konut kredisi kullandırma konusunda banka orta riskli kredi notu olan kişilere dahi konut kredisi onayı verebilmektedir. Yine konut kredisi maaş oranı konusunda da Odeabank konut kredisi paketlerinde diğer bankalara oranla daha esnek davranmaktadır.

ING Bank Konut Kredisi 

Adı her zaman kolay kredi veren bankalar arasında yer alan ING Bank konut kredi paketlerinde de bu unvanını korumaktadır. Konut kredisi onayı için düşük kredi notu ortalaması olanlara umut ışığı olan banka aynı zamanda konut kredisi kullandırım limitini de mümkün olan en yüksek seviyeye çekmektedir. Bu bankalara ek olarak Fibabanka konut kredisi, Anadolubank konut kredisi ve Aktif Bank konut kredisi paketleri de kolay kredi onayı almak isteyenlere hitap eden diğer konut kredisi paketleri arasında yer almaktadır.