KOBİ’lere kredi müjdesi geldi! Ekonominin temel taşları arasında yer alan ve güçlü bir ekonominin olmazsa olmazı olarak görülen KOBİ’lerin desteklenmesi amacı ile 36 ay vadeli KOBİ destek kredisi geliyor. Üstelik 300 bin lira kredi kullanan KOBİ’ler sadece ana para ödeyecek. KOBİ kredisi kullanan işletmelerin faiz yükünü ise KOSGEB yüklenecek ve kredinin faiz tutarını KOBİ adına ödeyecek.

Yani KOSGEB kredisi verilmeyecek ve KOBİ banka kredisi kullanacak ancak kredinin faiz yükünü ödemeyecek ve bu sayede faizsiz KOBİ kredisi kullanımı sağlanmış olacak. Müjdeyi Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık verdi. Fikri Işık kredi faizinin KOSGEB tarafından ödeneceğini söylerken buna ek olarak aynı zamanda kredinin ilk 1 ayında geri ödeme yapılmayacağını müjdeledi.

Sanayide Kullanılan Verimsiz Elektrik Motorlarının Dönüşümü Kredi Faiz Desteği Programı kapsamında kullandırılacak olan kredi paketi kapsamında verimsiz elektrik motorları değiştirilerek enerji tasarrufu sağlanacak. Kampanyaya katılan KOSGEB anlaşmalı bankalar arasında:

 Akbank T.A.Ş.
Anadolubank A.Ş.
Denizbank A.Ş.
Şekerbank T.A.Ş.
T.C. Ziraat Bankası A.Ş.
T. Garanti Bankası A.Ş.
T. Halkbankası A.Ş.
T. VakıflarBankası T.A.O.
Yapı ve Kredi Bankası A.Ş. yer alıyor..