Kobi Kredili Mevduat Hesabı (KKMH) Ziraat Bankası tarafından kobi müşterilere sunulan bir kredili mevduat hesabıdır. Kobi Kredili Mevduat Hesabı (KKMH) hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için yazımızı okuyun.

Kobi Kredili Mevduat Hesabı (KKMH) kobilerin kısa süreli nakit ihtiyaçlarını karşılamalarını sağlamak amacıyla Ziraat Bankası tarafından sunulan bir kredili mevduat hesabıdır. Bu hesap sayesinde hesabınızda para olmasa da kısa süreli nakit ihtiyaçlarınızı hesabınızdan kredi çekmek suretiyle karşılamanız mümkündür. Yani ihtiyacınız olduğunda size kısa süreli ve düşük tutarda kredi veren bir mevduat hesabıdır.

KKMH’yi diğer bankalar tarafından da sunuşan avans hesaplara ya da kredili hesaplara benzetebilirsiniz. Nakit paraya ihtiyacınız olduğunda ve hesabınızda yeterli para bulunmadığında bu hesabın size açtığı krediden yararlanmanız mümkündür. Bu yüzden kredili mevduat hesabı nakit para ihtiyacınıza anında cevap verir.

KKMH Nedir?

KKMH başınızın sıkıştığı her an borç isteyebileceğiniz bir dost gibidir. Aslına bakarsanız bu dost sizden aldığınız borca istinaden faiz de almaktadır. Yani aldığınız kredi tutarına faiz de uygulanmaktadır. Ziraat Bankası tarafından sunulan bu Kobi Kredili Mevduat Hesabı (KKMH) hakkında detaylı bilgiyi yazımızın devamında bulabilir, nasıl başvuru yapacağınızı da öğrenebilirsiniz.

Ziraat Bankası KOBİ’lerin kısa süreli nakit ihtiyaçlarına cevap veriyor ve onlara Kobi Kredili Mevduat Hesabı (KKMH)’nı sunuyor. Kobi Kredili Mevduat Hesabı (KKMH) açtırdığınızda hesabınızda para olmasa bile nakit para ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Faturalarınızı ödeyebilir, acil para ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz. Kobi Kredili Mevduat Hesabı (KKMH) özelliklerini yazımızın devamını okuyarak öğrenebilirsiniz.

KKMH Avantajları Nelerdir?

Kobi Kredili Mevduat Hesabı (KKMH) müşterinin mevduat hesaplarında bakiye olmadığında nakit kredi çekebildiği bir mevduat hesabıdır. Müşterinin çekebileceği nakit kredi tutarı önceden nakdî kredi limiti şeklinde belirlenmiştir. Bu nakit krediler kısa vadeli ve düşük tutarlı olarak çekilebilen kredilerdir. Uygulanan faizler aylık ya da üçer aylık dönemlerde yapılmaktadır.

Kobi Kredili Mevduat Hesabı (KKMH)’ndan nakit kredi çektiğinizde hesabınızın bakiyesi eksili duruma geçer. Yani -100 TL, -200 TL ve benzeri şekillerde bakiye verir. Hesabınızın bu şekilde bakiye verdiği günler için çektiğiniz nakit kredi tutarına kredi faizi uygulanır. Bu borcunuz hesabınıza para yatırdığınız zaman yatırdığınız nakit para tutarı kadar düşer. Örneğin, -250 TL olan hesabınıza 300 TL yatırdığınız zaman hesabınızın bakiyesi 50 TL olacak ve hesabınız eksili bakiyeden kurtulacaktır.

Kobi Kredili Mevduat Hesabı (KKMH) ihtiyacınız dahilinde ve dikkatli şekilde kullandığınızda acil nakit para ihtiyacınıza anında cevap veren ve size anında nakit para veren bir hesap türüdür. Bu yüzden bu nakit kredi çekme hakkınızı sadece çok acil para ihtiyaçlarınızı karşılamak için kullanmanız gerekir. Zira bu hesap size nakit kredi limitinizi sanki hesabınızda paranız varmış gibi gösterebilmektedir.

Ziraat Bankasında bu özelliklere sahip Kobi Kredili Mevduat Hesabı (KKMH) açtırmak isterseniz Ziraat Bankası şubelerini ziyaret edebilirsiniz.