KKB Puanı Nasıl Öğrenilir?

Borsa Ne İşe Yarar?

Türkiye’nin önde gelen bankalarının ortaklığı ile kurulan Kredi Kayıt Bürosu ya da bilinen kısaltması ile KKB aynı zamanda kredi puanı sisteminin de kurucusudur. Findeks internet sitesi üzerinden hizmet verilen sistemde bankalardan kredili ürünler kullanan herkes belirli kriterlere göre puanlandırılarak kayıt altına alınır. Peki, KKB Puanı nasıl öğrenilir?

Kredi Notu Sorgulama

Kredi notumu öğrenmek istiyorum diyen kişilerin kullanabilecekleri ilk yöntem Findeks internet sitesi üzerinden sorgulamada bulunmaktır. Bunun için Findeks üyeliği açmanız ve kredi puanı sorgulama linklerini takip etmeniz yeterli olacaktır. Ücretsiz kredi notu öğrenme hizmeti ise sadece ilk kez kredi notunu öğrenmek isteyen kişilere bu işlemi Findeks internet sitesi üzerinden gerçekleştirmeleri durumunda sunulmaktadır.

Findeks Kredi Notu Öğrenme

Kredi notu sorgulaması için kullanılabilecek bir diğer yöntemde bankalardan kredi notunu öğrenmek için hizmet almaktır. İnternet şubesi kullanıcıları krediler kategorisinde Findeks risk raporu linki sayesinde kredi notunu öğrenebilmektedir. Yine buna ek olarak banka şubelerinden kimlik belgeniz ile beraber başvuruda bulunmanız durumunda kredi notu öğrenme hizmetlerinden yararlanmanız sağlanır.

Kredi Notu Öğrenme SMS 

Kredi notunu öğrenmek için kısa mesaj göndermek isteyen kişilerin kimlik numarası ve 4 rakamdan oluşan doğum senelerini 1122 numarasına kısa mesaj olarak göndermeleri yeterli olacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :   Kredi Notum Neden Düşük?

CEVAP VER

Lütfen yorum yapınız.
Lütfen adınızınızı giriniz.